banner
banner

Poslední z Aporveru (The Tower of Dreams)

Mediálním partnerem kampaně českého scifi filmu je VANILI.cz

Jak se točil film Poslední z Aporveru

O filmu Poslední z Aporveru

Poslední z Aporveru je první český fantasy film, kombinující prvky trikového a animovaného filmu s písněmi držitelky Oskara Markéty Irglové.

Film obsahuje písně od Markéty Irglové

Výtvarný odkaz Karla Zemana

Výtvarným pojetím a zpracováním se odkazuje na filmy Karla Zemana. Příběh Posledního z Aporveru je cestou světem, kde každá část aporverské flory, tzv. sykon a boje Aporveranů mezi dobrem a zlem, má vliv na Srdce Aporveru. Ma smysl bojovat proti zlu zlem anebo uvěřit v zázraky a jít cestou za Aporverským srdcem?

 

Staňte se fanouškem filmu Poslední z Aporveru na Facebooku!

Legenda

Některým světům svítí jedno slunce a některým tři. Na některých byste neobjevili vůbec nic, ale na Aporveru je život v každém zrnku prachu, v každé sykoně. I Aporver je živý, a jako každý živý má Srdce. Srdce ukrývá v bájném Ecidilu, v místě kde se rodí sykony a kde se dějí zázraky. Po Noci prvního krveprolití začalo Srdce Aporveru krvácet. Umírá a celý Aporver s ním. Zachránit ho může jen jediný. Ten, který na Srdce Aporveru, Ecidil a zázraky v něm, nevěří: POSLEDNÍ Z APORVERU!

Na Aporveru je život v každém zrnku prachu

Fotogalerie The Tower of Dreams

Detaily k filmu Poslední z Aporveru

2014Poslední z Aporveru (The Tower of Dreams)
Produkce Česko, 2014, 90 minut  / Mediálním partnerem filmu je VANILI.cz
Žánr Fantasy
Režie Tomáš Krejčí
Hlavní role Filip Cíl, Susan May Pratt, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Petr Forman, Tami Stronach, Bořivoj Navrátil, Naděžda Prchalová-Vicenová, Tomáš Klus, Michal Zelenka, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Petr Lněnička, Eduard Jenický, Zdeněk Velen, Marcela Holubcová, Ondřej Malý, Jiří Dvořák, Tereza Tobiášová, Michal Slaný, Jan Meduna
Video
Video
Video
Obsah, děj Trikový fantasy film kombinující živé herce s animovaným a počítačově vytvořeným prostředím. Příběh chlapce Rybliho a dívky Maysu, kteří svou láskou zachrání svět Aporveru před zkázou.

O tvůrcích filmu

Tomáš Krejčí

(16. 2. 1981) – režisér, spoluautor námětu a scénáře

Režisér, scenárista a producent filmu Poslední z Aporveru (2011). Společně s Jiřím Košťálem založili produkční společnost Actor's Runway Agency. Za seriál Redakce byl nominován na televizní cenu Elsa jako nejlepší režisér. Byl jedním z producentů seriálu Horákovi (2006). Pravidelně spolupracuje jako režisér s Českou televizí. Je režisérem filmu Bez tváře (2008), Iguo-Igua (2003), Trosečníci (2000), pohádkového muzikálu Fredy a Zlatovláska (2008), TV pohádky Pohádkové počasí (2008), Vřesový trůn (2004) a dalších. Jeho produkční společnost v současnosti připravuje celovečerní film Válka s mloky podle románu Karla Čapka.

Jiří Košťál

(28. 7. 1966) - producent

Producent, dlouholetý společník režiséra Tomáše Krejčího. Společně produkovali tituly Poslední z Aporveru (2011), Bez tváře (2008) a Iguo-Igua (2003), TV seriál Redakce (2004). pohádkový muzikál Fredy a Zlatovláska (2008), TV pohádky Pohádkové počasí (2008), Vřesový trůn (2004) atd. Mezi další připravované tituly patří celovečerní film Válka s mloky podle románu Karla Čapka, Kruanova dobrodružství a další.

Jana Ozoráková

(22. 4. 1977) – spoluautorka scénáře

Absolventka DiFa JAMU, Ateliér rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky. Držitelka ceny Hartley Merrill Prize v České republice (2003). Nominace na Cenu Sazky za nerealizovaný scénář Prostě si žít. Jako autorka spolupracuje s redakcí dětské tvorby České televize. Je spolu-scenáristkou filmu Poslední z Aporveru (2011) a scenáristkou připravovaných celovečerních filmů Prostě si žít a ORGIA - nahé duše.

Michal Zelenka

(18. 11. 1975) – spoluautor námětu a scénáře, herec, lektor a copywriter

Scenárista a představitel hlavní záporné role ve filmu Poslední z Aporveru. Filmový, televizní a divadelní herec. Ze svých profesních zkušeností čerpá jako lektor Prezentačních dovedností. V současnosti působí na pozici copywritera v on-line marketingové agentuře Mather Advertures (Ogilvy).

Ondřej Brousek

(28. 3. 1981) – autor hudby

Skladatel, člen skupiny Monkey Business. Komponuje hudbu pro divadelní představení (více než 45 titulů), aranžuje muzikály (My Fair Lady, Funny Girl, Divotvorný hrnec ,Song pro dva, Malované na skle aj.), složil a napsal čtyři vlastní muzikály (Carmen, Kniha džungle, Adéla ještě nevečeřela, Marilyn.) Je autorem hudby k filmům Poslední z Aporveru (2011), Bez tváře (2008), Iguo-Igua (2003), nebo TV seriálu Horákovi (2006) a Redakce (2004).

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit