UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ona

2013Her
Produkce USA, 2013, 126 minut
Žánr scifi, romantika
Režie Spike Jonze
Hlavní role Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde, Samantha Morton, Sam Jaeger, Katherine Boecher, Chris Pratt, Portia Doubleday, Luka Jones, Pamela Roylance
Video
Obsah, děj Režisér Spike Jonze, autor pozoruhodných snímků jako V kůži Johna Malkoviche či Adaptace, tentokrát vsadil na vlastní scénář o podivné romanci v nepříliš vzdálené budoucnosti. Theodore, osamělý muž těsně po rozvodu, si pořizuje nový operační systém pro svůj telefon, který má dle reklamy vlastní inteligenci. Theodor se seznamuje s umělým hlasem Samanthou, která záhy přestává být pouze hlasovým záznamníkem. Přichází přátelství, které se mění v lásku. „Láska je forma sociálně akceptovatelného šílenství,“ říká Theodorova sousedka Amy a Jonze dokázal natočit zdánlivě banální příběh vášně mezi člověkem a strojem takřka bezchybně. Tato esej o lidskosti, lásce a technologii získala Oscara a Zlatý globus za Nejlepší scénář.
Ocenění a nominace Zlaté glóby (2014) – Nejlepší scénář * Oscar (2014) – Nejlepší původní scénář + nominace (Nejlepší film, Nejlepší původní hudba, Nejlepší původní píseň, Nejlepší výprava)