UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Oko dravce

Oko dravceEagle Eye
Produkce USA / Německo, 2008, 118 minut
Žánr Akční thriller
Režie D.J. Caruso
Hlavní role Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer, Lynn Cohen, Bill Smitrovich, William Sadler, Eric Christian Olsen, Cylk Cozart, Colby French, Matt DeCaro, Julianne Moore, Nick Searcy, Enver Gjokaj, Michael Ahl, Katija Pevec, Michael Kostroff, Jerry Ferrara, Anthony Azizi, Jonathan Chase, Gerald Downey, Tay Brooks, Brittany Ishibashi, Derek Baker, David Hill
Video
Obsah, děj Námět na tenhle film si prý Steven Spielberg schovával tak dlouho v šuplíku, že už ho v roce 2008 musel vytáhnout. Jinak by totiž točil historický film. Když na něm začal pracovat, byly totiž ve filmu popsané metody a technologie High-tech hračky, zatímco dnes už jsou víceméně na každém rohu. Steven se chtěl ujmout i režie, ale jeho práce na posledním filmu o Indym to znemožnila.
Když zazvoní telefon, je to 50/50, že se dozvíte špatnou, nebo ještě horší zprávu (třeba: Miláčku, nabourala jsem tvoje Bentley). Když zvedne telefon Rachel, tajemný ženský hlas jí oznámí, že pokud nebude dělat co jí řekne, její syn na výletu se školním orchestrem zemře. Jerry je oproti Rachel svobodomyslný mladý grázlík bez rodiny a tak na něj ženský hlas v telefonu ušije léčku a jeho byt zařídí spoustou věcí nutných především ke správné funkci teroristických organizací a zároveň na něj pošle FBI. Ta samozřejmě Jerryho zatkne a ani za mír na středním východě mu nechce uvěřit, že to na něj někdo narafičil. Během obligátního jediného povoleného hovoru (pokud jste občanem USA) tentýž hlas který tak snadno přesvědčil ke spolupráci Rachel dá Jerrymu šanci na útěk. Ten se jí úspěšně chopí a potkává se tak s Rachel. Společně začínají čelit i těm nejšílenějším úkolům, který si na ně telefonní hlas vymýšlí. Stále však nechápu proč to dělá.