UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Drsný spasitel

Podpořte český postapokalyptický celovečerní film Drsný spasitel!

Filmová adaptace podle knihy Miroslava Žambocha

O filmu Drsný spasitel

2015Drsný spasitel
Produkce ČR, 2015, Mediální partner je VANILI.cz
Žánr scifi
Režie Jaroslav Šetek
Hrají: Aleš Blažej
SYNOPSE FILMU Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby - Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda?
PROSTŘEDÍ FILMU Děj se odehrává v době po Krachu, po mnoha staletích válek a v době, kdy byl Ježíš Kristus podruhé ukřižován. K tomu abychom vytvořili postapokalyptické české prostředí využíváme několik technik. První základní technikou je stavba reálných lokací a rekvizit, které zajistí architekti filmu. Pro větší scény využíváme Matte Painting – Digitální dokreslování prostředí. Používá se také jako Set Extension, což je digitální zvětšení scény. K tomu abychom docílili přirozeného vzhledu potřebujeme tým schopných fotografů, grafiků, a hlavně kompozitorů, kteří budou veškeré vrstvy dávat dohromady tak, abychom vytvořili uvěřitelné prostředí a zároveň ve filmu ztvárnili vizi české krajiny v době rozkladu. Některé stavby bude třeba digitálně poškodit a nechat působit celé vesnice jako téměř opuštěná zničená místa. K těmto účelům také používáme Digitální dokreslování, kde grafik přímo do záběrů dokreslí trhliny, rez, špínu a vše se potom natrackuje na pohyb kamery, aby se v záběru nic nehýbalo tak jak nemá.
Teaser
Autor knižní předlohy Miroslav Žamboch vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a nyní pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy. Již jeho první publikovaná povídka, Zpověď válečníka (1995), sklidila u čtenářů velký ohlas. Koniáše, hrdinu, který jej proslavil a získal mu velké množství příznivců, představil ve sbírce povídek Poslední bere vše (2000). Jeho povídky vycházely pravidelně v časopisech (Ikarie, Pevnost) a vyšly také v několika antologiích, např. Punk Fiction (Mladá fronta 2004) nebo Čas psanců (Triton, Praha 2004).
Video
Obsah, děj Jedná se o adaptaci románu Miroslava Žambocha. Jde o sci-fi odehrávající se v Čechách po druhém ukřižování Krista a po mnoha valkách mezi lidmi, démony, upíry a bohy. Pokud se řekne „Český postapokalyptický celovečerní film“, moc titulů se Vám nevybaví. Je to škoda, protože věříme, že každý film, kde tvůrci mohou ukázat svoje dovednosti a invenci, je krok k tomu začít u nás točit žánrově rozmanitější snímky. Když jsme začali před třemi lety film plánovat, věděli jsme že kráčíme po tenkém ledě – čtenáři budou porovnávat a budou mít navždy obličej hlavního hrdiny spojen s charakterem v knize. Tento tenký led nám ovšem dává sílu a odhodlání přistupovat k předloze s úctou a za pomoci mnoha schopných lidí tento projekt dokončit.

Fotogalerie Drsný spasitel