banner
banner

Vystraší vás Krvavá fontána

Vystraší vás Krvavá fontána
25.08.2018
Vystraší vás Krvavá fontána

Kde se zjevuje Černá paní a záhadná fontána chrlící krev. Vše se dozvíte v recenzi Honzy Procházky!

O penzionovaném náčelníkovi Liberecké Kriminálky Agustinovi Velikém jsme psali poměrně nedávno, v recenzi na detektivní román s prvky tajemna Hra na smrt. Nyní nám vydavatelství Mystery Press přináší jeho poslední případ. Ten se jmenuje Krvavá fontána a pro fanoušky fantastiky si v něm jeho autor Jaroslav Velinský přichystal takové fajnové věci, jako jsou kostlivci, zjevení mrtvé šlechtičny či v samotném názvu zmíněnou fontánu, která chrlí krev.

Ale nepředbíhejme událostem.

Ty jsou nám prezentovány hezky postupně. A to díky dvěma prologům, které ukotvují celý případ v minulosti.

Je konec druhé světové války. Před hlavním vchodem zámku Grabenstein zakvílí brzdy několika otevřených černých mercedesů. To do německé ozdravovny pro válečné veterány z řad důstojníků přijel velitel pracovního tábora Rudolph standartenfurer Schmeeheinz. Proč? Protože Rusové už jsou skoro tady a je třeba schovat nejen tajné dokumenty, ale také naloupené zlato. Vždyť v kraji řádí ta partyzánská verbež. A prý se tu ztrácejí váleční veteráni…

Partyzánská verbež Grabenstein dobyla a několik let poté je už chátrající zámek v majetku československé lidově demokratické armády. Vojín Lacko střeží nejen hranice vojenského újezdu, ale především sklad PHM před útokem diverzantů. Ovšem když kašna před zámkem začne chrlit krev, zahodí zbraň a vezme nohy na ramena.

Až o pár let později se o Grábštejně dozvídá penzionovaný kapitán kriminálky Augustin Veliký. To když na dveře jeho bytu zaklepe šéf rekreačního penzionu s restaurací U kola a vrat Josef Tuml. Ta stojí ve vsi nedaleko Grábštejna a jeho parku, který se za ta léta změnil v hotový prales.

A co že pana hoteliéra trápí?

Inu přízrak černé dámy, která se zjevuje v panství Grábštejnském a děsí hosty svou přítomností. A kočí prý v lese za zámkem viděl pět kostlivců. Teď o nich vypráví každý večer U kola vrat a děsí tak štamgasty. Pionýři v Blatech zas viděli stopy obrovské žáby a světla podivná tamtéž. Zkrátka a dobře, důvodů, proč se U kola a vrat kšefty nehýbou je dost. Nebyl by pan Veliký od té lásky a nejel to vyšetřit, když už je v tom důchodu? Ostatně pan Tuml je přítelem nového šéfa kriminálky Pařízka. „Vždyť on mě za vámi, pane Veliký sám poslal.“ A když se pan hoteliér zaručí, že ubytování a strava jsou na úrovni a zdarma, už je ruka v rukávě. To že se k velikému v Rovné vsi záhy připojí jeho staří kumpáni malíř Smetana a sochařka Hornová je více než jasné.

Stylem vyprávění nevyčnívá Krvavá fontána nad předchozí autorovy knihy ani o hlaveň Mausera C.96. Velinský dávkuje informace postupně a po troškách. Přesto že je případ dost spletitý a postavy (jak je autorovým zvykem) hodně upovídané, dokáže díky dobře zvládnutým vypravěčským postupům udržet čtenářovu pozornost až do samého závěru. Navíc je čtveřice svérázných detektivů velice sympatická a nešetří ve svých dialozích humorem a narážkami na světovou literaturu, což mnohé čtenáře také potěší. A díky prvkům tajemna působí z celé čtveřice detektivek s trojicí V.S.H.v hlavní roli nejstrašidelněji. Přestože Mystery Press vydalo Krvavou fontánu jako e-book, mohla by si najít cestu také k mladším čtenářům. Zcela jistě jim má co nabídnout.
VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!

Datum vydání: 3. 07. 2018

ISBN: 978-80-7588-038-3 (epub), 978-80-7588-039-0 (mobi), 978-80-7588-040-6 (pdf)
Počet stran: 326
Vazba: pouze ebook (epub, mobi, pdf)
Série: Augustin Veliký Díl v sérii: 4.
90% Jan ProcházkaKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit