UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vojtěch Kotek v audioknize Stopařův průvodce Galaxií 4 - Sbohem a díky za ryby

Vojtěch Kotek v audioknize Stopařův průvodce Galaxií 4 - Sbohem a díky za ryby
01.07.2021

Když se držitel Stopařova průvodce galaxií zamiluje, je to docela legrace.

„Co říkají Fuolorští ohnivý draci o lidech:
To jsou lidé,
víme o nich jen to,
že když nehází cihlami,
tak se páří.“

Čtvrtý díl Adamsovy slavné série zastihl Artura Denta na Zemi. Ale je to tentýž Artur, který v prvním díle jen v županu a s ručníkem opouštěl svůj domek na anglickém předměstí? Stejně jako u Bilba po jeho návratu od hory Erebor musíme jasně říct: NENÍ. Po osmi letech strávených ve vesmíru se touží usadit, najít lásku a dělat to co lidé dělají, když nehází cihlami. Že mu tenhle záměr kazí jeho starý kumpán Ford, intergalaktické lodě a další šílenosti, to je více méně jasné. Ostatně, kdo ví, jestli je tohle ta Země, kterou před osmi lety opustil? Ale jestli dosáhne s dívkou, která se jmenuje podle nádraží, kde ji rodiče při čekání na vlak počali, to vám poví herec a narátor Vojta Kotek.

Ten načetl i předchozí dva díly a už tehdy prokázal, že má pro Adamsovy hrdiny i šílené nápady cit. A tak i v předposledním díle série předvádí skvělé narátorské umění. Perfektně vystihl nejen všechny postavy, ale především pochopil, že tenhle příběh má dost jiné tempo než ty předchozí a přizpůsobil mu svůj projev. Například milostné scény čte s citlivostí, kterou bych u něj nečekal. Nepřehrává a neparoduje. Jako by věděl, v jak traumatickém období života Adams tuhle knihu psal. I zvukové efekty jsou tady trošku více utlumeny, což je dle mého soudu dobře. Ovšem o zvuk delfíního štěbetání nepřijdete, a to je také fajn. Je vidět že režisérka Zuzana Burianová, mistr zvuku Pavel Beránek a skladatel Mario Buzzi své práci rozumí a dělají ji s láskou.

Bez ohledu na to že Sbohem a dík za ryby nejspíš není nejlepším dílem pentalogie, Kotek z jeho poslechu dělá příjemný zážitek. Fanoušci Stopařova průvodce mohou být spokojeni, i čtvrtým dílem neztrácí Adamsovy knihy v audio vydavatelství Tympanum nic ze své kvality.

Cover stejně jako u předchozích knih zdobí obálka původního vydání z roku 2002, jejímž autorem byl Pavel Růt.

Hodnocení: příběh 80%  audiokniha: 80%

https://www.tympanum.cz/detail/tbooks-651756-stoparuv-pruvodce-galaxii-4-sbohem-a-diky-za-ryby

AUTOR

Douglas Adams

INTERPRET

Vojtěch Kotek

VYDAVATEL

Tympanum

CELKOVÁ DÉLKA

05:37:00

VYDÁNO

2021Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.