banner
banner

Studentský film Dusno

Studentský film Dusno
24.03.2019
Studentský film Dusno

Dusno je film o morálních ústupcích a deformaci lidské duše v případě, že se těchto ústupků začneme dopouštět"

"Dusno“ je film o muži, který se postupně svými životními kroky dostal do pozice, jež ho svírá a dusí. O muži, jehož život se proměnil v noční můru, v níž nemůže věřit nikomu a nikdy si nemůže být jistý, že se jeho praktiky neobrátí proti jemu samotnému.

Děj

Max Varga vlastní soukromou společnost, jejíž činnost spočívá v poškozování osob na objednávku zadavatelů. Během jedné akce však jeho zadaný subjekt Boris Urban zmizí a on ho musí vypátrat. Začíná zoufalý boj s časem, ve kterém nesmí zklamat svoji zadavatelku Lolu Liebermanovou a zároveň se dostává do sporu se svým kolegou Tomem Karloffem.

Jak bude film vypadat?

Film „Dusno“ postavami, prostředím, stavbou děje a vyzněním příběhu nejvíce odpovídá žánru „noir“. Z noiru proto budeme vycházet i vizuálně, čímž hodláme vytvořit novou formu na noirové tradici a posunout film do subžánru neo-noir. Zachováme nejzákladnější prvky žánru noir jakými jsou low-key, černobílý formát, záběry s vysokým kontrastem, ostré stíny a šikmé úhly. Pro noir netypicky využijeme částečně ruční kameru, moderní hudbu, rychlé montáže, střídání formátů a zasazení do blíže nespecifikovaného světa 90. let.

Kdo jsme?

Jsme absolvující studenti III. ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Náš nejužší štáb společně tvoří téměř dva roky, několik filmů už máme za sebou a svoje první úspěchy s nimi také. Nyní chceme zvednout laťku zase o něco výš a proto poslední měsíce upínáme veškeré síly k projektu „Dusno“. Dlouhodobě je naším cílem nalézt dobrý poměr mezi uměním a žánrem, protože právě to podle nás česká kinematografie postrádá. Chceme filmem předat myšlenku a pocity tak, aby to vás diváky bavilo přijímat. Aby ve vás film žil i po skončení projekce. Abyste si na něj někdy vzpomněli a třeba si ho pustili znova. To je pro nás ten největší úspěch.

Scénář a režie: Michal Starý
Kamera: Jan Vališ
Produkce: Kristýna Šlemínová 
Střih: Štěpán Matějček 
Zvuk: Lukáš Podaný

Myslíme si, že u nás v Česku je spoustu filmových fanoušků, kteří jsou schopni naši práci ocenit. Podpora nově vznikajícího filmu.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit