Sci-fi na FanCity

Sci-fi na FanCity
17.10.2014
Sci-fi na FanCity

Zveme vás na FanCity ve dnech 30. 10. - 2. 11. 2014 do Chotěboře a rádi bychom vám přiblížili alespoň malý výběr pořadů z celkového počtu přes 120. Účastníky čekají tři programové linie i velká herna videoher a deskovek.

Zesiluje se volání fanoušků, vrátit se k původnímu názvu FF Speciál, když už se festival vrátil do Chotěboře. Zvažujeme :-). Bez ohledu na název ale můžeme nabídnout skvělou zábavu s přáteli na pohodovém papučovém conu (v papučích od postele na program i jídlo).

Již jsme obecně představili program, připomeneme:

  • velká videoherna včetně nejnovějších konzolí
  • velká deskoherna
  • výstava obrazů, film „Dracula: Neznámá legenda“ v kině a další speciality
  • tři programové linie

Z programových linií vyzobeme alespoň část sci-fi pořadů.

Sci-fi program na FanCity

Výběr z nových pořadů: Cyberpunk ve videohrách, Časové smyčky, Konspirační teorie a sci-fi, Vetřelci ve videohrách, Galaxy Quest - 15. výročí…

Jsou pro vás názvy málo? Dobrá, tak alespoň 3 ochutnávky s plnou anotací:

Skeletoni: České sci-fi o zácpě na dálnici na cizí planetě. Policisté a zločinci, přestřelky a mimozemšťani. Když jsou dobré nápady a fanouškovské nadšení, i s malým rozpočtem se dá dělat velké sci-fi.

Napříč světy (Tar-ara): Pojďte si zahrát hru s různorodými úkoly. S sebou trošku šikovnosti, něco logiky a touhu pobavit se při zachraňování nějakého obligátního sci-fi průšvihu. Pohyb bude zajištěn po více světech (SG, ST, DW...), ale účast není podmíněna jejich znalostí.

SFDebris - scifi snadno a rychle (Kapitán Jack Harkness): Internetová show, která vás provede mnoha epizodami Star Treku, scifi filmy ale třeba i anime o kouzelných dívkách. Svérázný humor, reinterpretace postav ale i detaily z produkce a sametový hlas Chucka Sonnenburga.

Výběr z aktualizovaných pořadů: Vstáváme s The Big Bang Theory, Postavy i Federace v knížkách a online, Star Trek ve Stargate…

A 3 ochutnávky s plnou anotací:

Válka pláství (Josef Pecinovský "Eni Tux"): Beseda, v níž se přítomní seznámí s novými osudy lidí postižených pláství a dovědí se leccos o ukončení této románové série.

Strugačtí a film (Jaroslav Kubát "Ertai"): Adaptace knih a povídek bratrů Strugackých, to není jen kultovní Stalker, ale celá řada kvalitních a bohužel většinou neznámých snímků. Je těžké být bohem, Hotel U mrtvého alpinisty, Obydlený ostrov a další, vše doprovozeno ukázkami.

Nové komiks filmy - plány a fámy (Martin Handl "Marty McFly"): S komiksovými filmy se poslední dobou roztrhl pytel a skoro každý měsíc je nějaký nový. Přehled hraných komiksů z letošního roku a další novinky.

Výběr z opakovaných pořadů: Vesmír trilogie Mass Effect, Falešní bohové ve Star Treku, Ba’al aneb proč ho máme nejradši?, B-4 aneb pátrání po Datovi, Alternativní vesmíry ve ST, Star Trek v The Big Bang Theory…

Další program

Program připravujme také pro fanoušky fantasy fenoménů jako Hobit a Pán Prstenů, Hra o trůny, Merlin a dalších fantasy světů a hrdinů v programové linii Fantasy & History.

Na své si přijdou i fanoušci videoher, kriminálek, animovaných filmů, comicsů… v liniích SeriesCon a Avalcon Speciál+ComicsCon+Klasikon.

Přehled všech pořadů s anotacemi http://amber.festivalfantazie.cz/porady.php?change_action=fc

Účast

Celý čtyřdenní festival stojí 450 Kč. Sobota 200 Kč. Ceny ubytování začínají na 60 Kč za noc za spaní ve spacáku, nabízíme i internátní a hotelové ubytování. Chcete-li spát přímo v hotelu Fantazie, přihlaste se obratem, zbývají poslední místa.

Více na www.fancity.cz

Další festivaly

Zvažte účast na hororovém festivalu Bloody Xmas 14.-17.11. www.bloodyxmas.cz.
Nemáte co dělat na Silvestra? Pak je řešením Silicon 30.12.-4.1. www.hotelfantazie.cz/silicon.
A samozřejmě se blíží velký PragoFFest 29.1.-1.2.2015 v Modré škole, Praha Háje, ten vám nesmí utéci.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!