banner
banner

Podpořte muzikálovou adaptaci fantasy románu Terryho Pratchetta Zaslaná pošta

Podpořte muzikálovou adaptaci fantasy románu Terryho Pratchetta Zaslaná pošta
03.07.2018
Podpořte muzikálovou adaptaci fantasy románu Terryho Pratchetta Zaslaná pošta

Terry Pratchett psal svá díla o „Zeměploše“ v duchu fantasy, ale s výrazným příklonem ke společenské a politické satiře.

Pomozte nám realizovat něco výjimečného.

Projekt ZASLANÁ POŠTA - MUZIKÁL je výjimečný z několika hledisek. Vzniká v Českých Budějovicích pro České Budějovice, je dílem budějovických rodáků a je jejich již třetím muzikálovým počinem. Zaslaná pošta tak navazuje na muzikály Úděl osudu a Cyrano, které si získaly v Českých Budějovicích pozornost a oblibu diváků. Týmu v čele s autorem hudby Vojtěchem Adamčíkem se podařilo získat práva na muzikálovou adaptaci fantasy románu Terryho Pratchetta Zaslaná pošta, a tak uvedeme muzikálovou podobu tohoto příběhu jako první na světě. Dílo je připraveno vstoupit na jeviště a my teď hledáme partnery, kteří by podpořili jeho realizaci.


Více o díle:

Terry Pratchett psal svá díla o „Zeměploše“ v duchu fantasy, ale s výrazným příklonem ke společenské a politické satiře. V Zaslané poště popisuje autor zvláštní metody absolutistického vládce města Ankh-Morpork lorda Vetinariho k omezení organizovaného zločinu zejména vyšších úrovní organizovanosti. Zvláštnost oněch metod vedoucích k nápravě spočívá mimo jiné v uplatnění postupu „učinit kozla zahradníkem“. Tak se do centra dění dostává hlavní postava příběhu Vlahoš von Rosret, „zločinec od přírody, rozený kriminálník, padělatel skutečnosti, nenapravitelný podvodník, chorobný lhář, absolutně nedůvěryhodný lump a zvrhlý génius!“ (citováno z rozsudku smrti).

Dovolte nám, abychom Vás přizvali k podpoře tohoto projektu - prvního fantasy muzikálu v Českých Budějovicích a prvního pratchettovského muzikálu v Čechách.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy ke stažení. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit