Planeta idiotů není čtením pro idioty

Planeta idiotů není čtením pro idioty
23.06.2021

Netradiční apokalypsa z pera Romana Bureše

Není Bureš jako Bureš aneb z tohohle Bureše si sednete na prdel. V pozitivním slova smyslu. Multižánrová jízda popisující velice netradiční počátek apokalypsy, kterou byste rozhodně nechtěli zažít, výborně pracuje se současnými politickými kulisami a rozehrává vtipnou a divokou hru, která čtenáře naprosto pohltí. V příběhu se prolínají snad všechny žánry - je temný a ponurý, vtipný, i smutný, a nechybí v něm hlubší poselství nutící k zamyšlení.

Existuje spousta knih o apokalypsách, které většinou pracují s notně omšelým paradigmatem nákaza/invaze z vesmíru/zombíci, leč nic tak prvoplánového v Planetě idiotů nečekejte. Konec totiž může přijít v jásavých barvách, za společného zpěvu a vzájemného objímání. Bureš je mistr vtipných a drsných hlášek a do příběhu jako by vložil kus sebe sama.

Příběh je vyprávěn velmi svižným tempem a nutí čtenáře obracet stránky, zatímco hodiny v dáli výhružně tikají a napovídají, že je už dávno čas spánku.

Ve zkratce: perfektně čtivý příběh pracující s velmi nečekanou formou apokalypsy ve vás rozehraje všechny možné druhy emocí. Budete se bát, budete se smát, budete napnutí.

Za mě deset hvězdiček z deseti!

Hodnocení: Příběh: 90 %, ilustrace na obálce 100 %.

Marie Pospíšilová

https://www.epocha.cz/kniha/roman-bures-planeta-idiotu-prvni-vydani-brozovana/

Žánr: 

RományLiteratura českáSci-fi

Vydáno: 2021, Epocha (ČR)
Počet stran: 328
Jazyk vydání: český
Edice: Fantastická Epocha
Autor obálky: Jiří Arbe Miňovský
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-278-0007-0

 Kam dál?

Přečtěte si další články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty, celebrity a hledáte články o inspirativních či známých osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.