UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ochránci z Ruské federace zaútočili na českého diváka

Ochránci z Ruské federace zaútočili na českého diváka
28.04.2017

Recenze film Zashchitniki (Ochránci, 2017)

Jdete si takhle z rána na fantastický film o superhrdinech, jste zvědaví, jak se o téma postará někdo jiný, než americký Marvel a DC komiks, a nakonec si připadáte jako Otík z filmu Vesničko má středisková, když koukal v kině na Jen počkej, zajíci.
 
Omalovánka o gerojích
Použití atomovky za Druhé světové dobře posloužilo fantastům k výrobě kulantních příběhů o monstrech Kaiju (Godzila), King Kongovi a mnohých dalších mutantech. I v Rusku si na jaderném odpadu pár tvůrců přihřálo polívčičku. Předně rozjeli tajný program Patriot, kterým by mohli konkurovat imperialistickým honimírům z Avengers. Co čert nechtěl, gama záření polechtalo i samotného vědce, který se v důsledku toho stal vskutku zlým stěhovákem moskevských televizních věží. A vyrobil si k tomu vojáky, kterým místo krve koluje v žilách sperma. Film Ochránci pak vypráví příběh, kterak jiné zmutované ochotniky takové stěhování popudilo a jako správní gerojové po vzoru Pavlíka Morozova mu přišli vzkázat: „Ty nikakdá nebuděš ukradať naše vydobytky, ty durak!“ A to je vlastně celé. Schéma příběhu je budované jako Potěmkinovy vesnice (Pozor, jako Potěmkinova vesnice tu je v podstatě trailer!) a postavy mají hloubku jako důlek na hliněné kuličky. Jen je s nimi cvrnkáno sem tam a nic nedává smysl. Náhodou se občas něco povede.
 
Rusakov s Kotěnočkinem by se divili
Zmutovaní gerojové vypadají, jako kdyby se jednalo o hranou verzi pohádky Máša a medvěd, přičemž vám přijde na mysl neodbytná myšlenka, že jde jen o nepříliš povedenou kopii Avengerů i jiných amerických komiksů. Fantastická čtyřka jakož i Hulk. Jde jen o drobné rozdíly. To by člověk i oželel, stejně jako slabou trikovou stránku, ale zde selhává hlavně ten příběh. Budete mít z toho pocit, že jste právě viděli hodně naivní pohádku bez jakýkoliv složitostí, jednoduché a přímočaré, že snad i děti by se u toho raději kopaly pod stolem do modra, než aby je ten ruský špektákl zabavoval. Odvážným však štěstí přeje, tak neváhejte a jděte se na to podívat. Nezaručuji však, že budete z kina štandopéde utíkat se slovy „Nás nedogoňa!“ Přesto všechno takový film stojí za to, kouzlem nechtěného se ve skutečnosti může každý dobře pobavit a o zábavu jde především. Závěrem lze dodat, Ochránci by byly suprovým filmem, kdyby právě neexistovalo srovnání s oněmi Avengers. Nebudu-li srovnávat, vlastně je to bezva film z Ruska - chodily k nám horší.

Hodnocení 5/10

- - -
Recenzi napsal Michal Březina
Další články najdete v sexchci Erototem a Sci-fi QuestKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.