banner
banner

Mirai, dívka s nominacemi na Zlatý glóbus a Oscara

Mirai, dívka s nominacemi na Zlatý glóbus a Oscara
23.03.2019
Mirai, dívka s nominacemi na Zlatý glóbus a Oscara

Nový film Mamoru Hosody (Kluk ve světě příšer, O dívce, která proskočila časem) se v České republice poprvé představí v programu festivalu Febiofest.

Ve čtvrtek 11. dubna bude mít v českých kinech premiéru japonský animovaný film Mirai, dívka z budoucnosti.

Nový film Mamoru Hosody (Kluk ve světě příšer, O dívce, která proskočila časem) se v České republice poprvé představí v programu festivalu Febiofest.

Mamoru Hosoda vypráví příběh o malém Kunovi a jeho novorozené sestřičce, která mu ukradne veškerou pozornost rodičů. V magické zahradě uprostřed jejich domu, kde se mísí realita s fikcí i minulost s přítomností a budoucností, se Kun potkává s různými generacemi své rodiny v dospělém i dětském věku a postupně se učí o odlišných podobách rodinné lásky.

Téma rodiny je pro Hosodu nepochybným pojítkem všech jeho filmů. I ve snímku Mirai, dívka z budoucnosti ztvárnil Hosoda svoji aktuální rodinnou situaci: „Kun i Mirai se chovají i vypadají přesně jako moje dvě děti. Dokonce jsem svoje děti vzal do studia a nechal animátory, aby si podle nich udělali sérii skic,“ řekl režisér.

Mirai, dívka z budoucnosti slaví obrovské úspěchy u diváků i kritiků po celém světě. Je prvním japonským animovaným filmem, který měl světovou premiéru na festivalu v Cannes. V Los Angeles získal cenu Annie za nejlepší nezávislý animovaný film a byl nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara.

V České republice mohou diváci Mirai, dívku z budoucnosti vidět v předpremiérách už od 23. března v Praze (Anděl, Ponrepo), Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni či Berouně v rámci festivalu Febiofest.

„Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest již tradičně nabízí filmy pro děti a dospívající mládež. Sekce Generace se každoročně těší spolupráci s českými distributory, letos i s Asociací českých filmových klubů, která uvede originální příběh Mirai, dívky z budoucnosti. Japonské anime se v Čechách těší velké oblibě, a tak věříme, že si diváci k putování s dívkou Mirai vyberou jak už uvedení na Febiofestu v Praze či regionech nebo i samotné následné uvedení v českých a moravských kinech,“ řekla PR manažerka festivalu Tereza Jiravová.

Mirai bude dále součástí programu Anime dne 10. dubna v kině Aero i festivalů Anifilm a Animefest.

Jemný film o křehkosti a kráse rodinných vztahů pro diváky od 5 do 105 let mohou diváci v českých kinech vidět v původním japonském znění s českými titulky i s českým dabingem.

Ohlasy z médií

„Dílo opravdového tvůrce, jež se zdá být zatím jeho nejosobnějším.“ (Variety)

„Mirai, dívka z budoucnosti je film, který definitivně vyzdvihuje Hosodu do top ligy japonského anime.“ (Guardian)

„Mirai, dívka z budoucnosti je film, který zaujme celou rodinu. Je vtipný, srdečný a plný emocí.“ (Starburst)

„Mirai je velmi vzácným příkladem animovaného filmu, po kterém můžete vést smysluplnou rodinnou diskuzi namísto tlachání o nejlepších vtipech.“

„Budete okouzleni.“ (Rolling Stone)Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit