banner
banner

Lirego vydává román Lvářka (také) z rudolfínské doby

Lirego vydává román Lvářka (také) z rudolfínské doby
11.11.2019
Lirego vydává román Lvářka (také) z rudolfínské doby

„Při správné konstelaci dá se skrz oheň cestovat labyrintem času.“

Román z prostředí současné a rudolfínské doby, ve kterém se setkáváme s architektem Josefem a bylinkářkou Vavřínkou. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci potkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle.

O knize
Název: Lvářka
Nakladatel: Lirego
Ilustrace: Barbora Kyšková
Počet stran: 256
Vychází: 13. listopadu 2019
trailer k románu


O autorce


Tereza Janišová se narodila se 30. května 1989 v Praze. Hradčany, Petřín a křivolaké uličky Malé Strany byla místa, kde prožila dětství, a dodnes jsou pro ni velkým zdrojem inspirace. Po výtvarném gymnáziu vystudovala Fakultu architektury ČVUT, poté strávila nějaký čas v Londýně, kde pracovala v místním architektonickém ateliéru. Největší radostí ale pro Terezu vždy bylo psaní. Je autorkou čarodějné trilogie Erilian a historického fantasy románu Lvářka. Kromě psaní knih se zabývá architektonickou žurnalistikou, do jara tohoto roku jako šéfredaktorka časopisu ASB. Nyní se věnuje především svému malému synovi, miluje tanec, kočky a cestování.

Vydáno: Erilian 1 – Město čarodějů (XYZ, 2010), Erilian 2 – Kouzla na obzoru (XYZ, 2012), Erilian 3 – Střípky hvězd (CooBoo, 2014), Gryf, který neuměl létat – erilianská povídka a audiopovídka (CooBoo, 2014), Audiokniha Erilian (Walker & Volf, 2016), Architektonický časopis ASB (Jaga Media, 2016 – 2019), Lvářka (Lirego, 2019)Reklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem