banner
banner

Letní kino s výletem na Měsíc

Letní kino s výletem na Měsíc
19.07.2018
Letní kino s výletem na Měsíc

Den s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina

Už tento týden v neděli 22. července proběhne již druhý v pořadí úspěšný Den s Karlem Zemanem.

V duchu oslav skoro 50. výročí prvního přistání na Měsíc se návštěvníci vydají s chvástavým Baronem Prášilem na dobrodružné cesty vesmírem. Kromě večerní projekce digitálně restaurovaného filmu Baron Prášil připravilo Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s rádiem Regina DAB Praha doprovodný program plný kreativních výtvarných dílen, rodinných her a filmových aktivit. Prvních 50 nejrychlejších navíc v předprodeji získává jako dárek ke vstupence dobrodružnou knihu z unikátní verneovské edice!

Skoro před padesáti lety v roce 1969 proběhlo první oficiální přistání člověka na Měsíci.

Už sedm let před tím si ale podobnou cestu představil ve filmu Baron Prášil jeden z nejslavnějších českých režisérů 20. století – Karel Zeman. Muzeum Karla Zemana a Regina DAB Praha se tak rozhodli vzdát hold všem současným, minulým i budoucím vesmírným dobrodruhům skrze dobrodružný
Den s Karlem Zemanem na Karlínské scéně Regina. V neděli 22. července se tak návštěvníci mohou
od 16.00 hodin těšit na doprovodný program s vesmírnou tématikou a motivy z filmů Karla Zemana
a od 21.30 si užít jedinečnou projekci fantaskního filmu Baron Prášil na velkém plátně karlínského letního kina.

Odpolední doprovodný program je určený především pro aktivní rodiny s dětmi.

Kreativní ručičky všeho věku ocení výtvarné dílny, ve kterých si vybarví sádrový odlitek okřídleného koně z prášilovského vesmírného korábu nebo Barona Prášila letícího na dělové kouli.
Cestovatele tělem i duší ocení hlavně výrobu vlastního cestovatelského pohledu, který potisknou originálními tiskátky s motivy z filmu Baron Prášil. 

Během celého dne bude návštěvníkům k dispozici odpočinková zóna s originálními sedacími vaky
a s ukázkami z filmů Karla Zemana, fotokoutek s podmořským šlapacím kolem z filmu Vynález zkázy, panelová výstava o Karlu Zemanovi a Muzeu Karla Zemana, vědomostní hra Mezi literaturou a filmem propojující knižní předlohy s filmy Karla Zemana a mnohé další.

Vstupné zahrnující odpolední program a večerní projekci stojí 80 Kč na osobu. Děti do 1 metru mají vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit online v e-shopu Muzea Karla Zemana nebo na místě v den akce. Pouze v předprodeji je pro prvních 50 nejrychlejších připraven ke vstupence dárek v podobě dobrodružné knihy s verneovskou tématikou! Návštěvníci tak mohou při koupi vstupenky online získat např. knihu 20 tisíc mil pod mořem, Patnáctiletý kapitán, Vynález zkázy a mnohé další!

Více informací o akci na webu www.muzeumkarlazemana.cz, na webu www.reginadabpraha.cz
a ve vysílání pražské digitální rozhlasové stanice Regina DAB Praha, která z karlínské budovy vysílá
a dala proto Karlínské scéně Regina své jméno.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy. Odvážné fotogalerie a košilaté rozhovory najdete v sekci EroTotem. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Hledáte zábavu na firemní after party? Vyzkoušejte stand up vystoupení tzv. na stojáka Košilatá one man show!

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Doporučujeme

IMAGE:

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit