banner
banner

Krotitelé draků - umělci na výpravě do nerdovských končin

Krotitelé draků - umělci na výpravě do nerdovských končin
18.06.2019
Krotitelé draků - umělci na výpravě do nerdovských končin

Krotitelé draků – to je název nové originální show, jejíž kampaň se objevila na Startovači 10. června tohoto roku.

Setkávají se v ní známí i méně známí umělci, kteří ve společném vyprávění představují postavy z fantaskního světa. K završení jejich dobrodružného příběhu můžete dopomoci i vy!

Kromě dynamické upoutávky s ukázkami vypustí autoři už se začátkem kampaně také celý první díl této show – backeři se tak mohou na vlastní oči přesvědčit, oč tvůrcům jde. Už z prvních záběrů je jasné, že pořad, na kterém se podíleli jak filmoví profesionálové, tak samotní fanoušci, kterých má pořad na facebooku již přes dva a půl tisíce, je splněným snem mnoha lidí toužících se vrátit do dob, kdy s kamarády hráli „dračák“.

Na rozdíl od seriálů či počítačových her, kde jsou možnosti příběhu předem dané, ve stolních hrách na hrdiny mohou postavy hráčů udělat naprosto cokoliv – mohou svobodně volit a improvizovat. Jejich rozhodnutí proto mají vliv nejen na celý příběh. V době, kdy je pro mnoho z nás naprosto běžné sedět hodiny před počítačem, ať už kvůli práci nebo virtuální zábavě, připomíná hraní stolních her jakýsi návrat ke kořenům, kdy se lidé scházeli u ohně, aby si vyprávěli příběhy a pomocí nich utužovali svá přátelství a sdíleli své problémy i radosti.

Vedoucím vypravěčem – neboli Pánem jeskyně – je scenárista Ladislav Karpianus (Comeback, Černobílo, DVA3, Ohnivé kuře). Vášeň pro vytváření zápletek a příběhů objevil právě díky RPG hrám. V průběhu své práce dokázal dát dohromady partu kamarádů, která se rok pravidelně setkávala, aby se po večerech proměnila v hrstku dobrodruhů, odvážně bojujících proti bezpráví v postapokalyptickém světě Končiny.

Do jeho družiny, která tvoří i partu Krotitelů draků, patří:

Naomi Adachi – moderátorka, herečka a modelka
Matyáš Valenta – herec a moderátor
Matěj Anděl – herec a bývalý bubeník kapely Fellas
Tereza Karpianus – divadelní režisérka
Zuzana Mazáčová – divadelní a filmová scénografka 
… a jako host: Jarda Konáš – bloger, youtuber, hudební publicista a profesionální nerd

Tato družina se rozhodla vytvořit u nás vůbec první seriál tohoto druhu. Bez větších sponzorů, jen s upřímnou touhou představit tuhle osvobozující hru co nejširšímu publiku v Česku.

Zda se jim to povede, se dozvíme v polovině července, kdy kampaň končí. Do té doby celý tým plánuje navštívit Festival Fantazie a také Gamecon, kde budou jakožto zlatý hřeb programu naživo hrát přímo před přítomnými diváky.

Hlavní mediální partner projektu: Fantasymag.cz
Mediální partner projektu: Pevnost
Sponzoři: Prusa3D, Fantasyobchod.cz, Dante WoodworksKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce nejlepší filmy ke stažení. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránky JsmeUspesni.cz.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

 

 

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit