banner
banner

Jak zní sklenit?

Jak zní sklenit?
08.09.2019
Jak zní sklenit?

To vám poví naslouchačka Jitka Ježková v nové audioknize z produkce Audiotéky.

Naslouchač Petry Stehlíkové nadchl od roku 2016, kdy jej vydal brněnský Host, spoustu čtenářů.

Příběh třináctileté sklenařky Ilan který se odehrává sice v apokalypsou zasaženém, ale přesto originálním světě, je hodně zajímavý.

Planeta Země je po takzvané Velké válce zamořena jedovatými plyny, před kterými chrání obyvatele štít čerpající energii ze sklenitu. Tento zvláštní nerost těží národ sklenařů. Problém je však v tom, že těžba sklenitu má za následek nemoci a znetvoření lidí kteří v dolech pracují. Navíc energetické pole štítu způsobuje, že ve sklenářských městech nefunguje elektřina. Sklenaři, kteří jsou po prohrané válce odsouzeni do role nevolníků, žijí v podmínkách připomínajících temný středověk.

Třináctiletá Illan se jako jedna z mála narodila čistá, bez deformací, a jako taková by měla být odvedena od své rodiny. Proto se od útlého dětství vydává za chlapce a skrývá svou tvář pod maskou a hábitem, které musí sklenaři jakožto méněcenní nosit.

Jenže Illan má dar naslouchat sklenitu. Dar natolik výjimečný, že si ji vybere sám kapitán Pětadvacítky. To je elitní jednotka bojovníků, která je určena chránit sklenářská města před nebezpečím a hlídat aby centrální vládou ustanovení správci měst odváděli řádně svou práci. Protože kdyby padl štít, padnou i města v nížinách. Města vítězů.

Illan se vydává na dlouhou cestu ve společnosti pětadvaceti mužů, kteří jsou ozbrojenou rukou těch, kdo zotročili její lid. Přesto se Illan s vojáky sblíží. A díky tomu odhalí informace, které se sklenaři nikdy neměli dozvědět.

Letos se první díl chystané trilogie dočkal své audio verze. Ta vyšla pod hlavičkou Audiotéky .

O tom že je Jitka Ježková zkušenou narátorkou, jsme se mohli přesvědčit například v audioknihách Cizinka, či Tvář vody.

Také v Naslouchači jasně dokazuje, že si ji audio vydavatelé nevybírají čím dál tím častěji jen pro její krásné oči a milý úsměv, ale především pro její profesionální přístup k práci.

Ježková ztvárnila mladičkou naslouchačku na výbornou. Posluchač jí věří každé slovo a každou emoci. Zároveň však nemá nejmenší problém propůjčit svůj hlas jakékoliv mužské postavě a ve správné chvíli jeho zvuk zdrsnit, aniž by parodovala či přehrávala. Zkrátka a dobře Jitka Ježková celou knihu táhne vpřed a to i v místech, kdy by mě psaný text začal nudit.

O to více zamrzí, že jedinou hudební složkou je jedna nijak zvlášť nápaditá znělka oddělující jednotlivé kapitoly.

Těch deset a půl hodiny však uteklo při poslechu téhle povedené audioknihy jako voda a já se těším, až vyjde druhý díl s názvem Faja.

Hodnocení: Kniha 85% audiokniha 88%

Jan Procházka

https://audioteka.com/cz/audiobook/naslouchac

  • Délka:10 hodin 30 minut
  • Autor:Petra Stehlíková
  • Interpret:Jitka Ježková
  • Kategorie:Fantasy a sci-fi
  • Vydavatel:Audiotéka, Host
  • Série:Naslouchač
  • Typ:Audiokniha

Formát:MP3 ke staženíReklama

Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku dobré zprávy.

Děkujeme, že jste navštívili stránky scifi a fantasy e-magazínu Vanili.cz. Mějte fantastický den a přijďte zas!

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem