Jak vypadá nejrychlejší čtyřnohý robot WildCat?

Jak vypadá nejrychlejší čtyřnohý robot WildCat?
10.10.2013

Firma BostonDynamics vyrobila 4 nohého robota s označením WildCat (DivokáKočka). Robot byl sestrojen za účelem rychlého běhu na všech typech terénu. Prohlédněte si video, které ukazuje prozatím nejlepší výkon robota WildCat!

WildCat umí běhat 25 km za hodinu

Robot WildCat zatím dokázal běžet rychlostí cca 25 km/hod. Na videu níže je zachycen zatím nejlepší výkon robotické kočky z dílny firmy Boston Dynamics.

Prohlédněte si video s běhajícím robotem!

 

Robotický Gepard umí běžet 46 km za hodinu

Robot WildCat popsaný výše je poslední generací robota Cheetah (Gepard). Robotický Gepard dokáže běžet větší rychlostí než robot WildCat, ale pouze v laboratoři na běžeckém pásu. Robot Gepard je držitelem světového rekordu v rychlosti robota, který má nohy. Předchozí rekord 20 km/hod z roku 1989 na MIT byl překonán.

Prohlédněte si video s nejrychlejším robotem na světě!

 

 

Další videa s roboty z dílny firmy Boston dynamics můžete vidět na firemním webu.Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.