Jak si doma nejlépe užít sci-fi filmy?

Jak si doma nejlépe užít sci-fi filmy?
29.04.2020
Jak si doma nejlépe užít sci-fi filmy?

Blade Runner, Matrix nebo Alita. Kultovní sci-fi filmy i nejnovější marvelovky vypadají nejlépe na plátně. Jedinečný filmový zážitek si ale můžete vychutnat i v obýváku. Poradíme vám, jak si vybudovat domácí kino se vším všudy.

Základem každého filmového zážitku je dokonalý obraz a perfektní zvuk. V domácím kině se proto neobejdete bez kvalitní audiotechniky, která už něco stojí. Se špičkovou elektronikou vám domácí kino bude dělat radost několik let a na její pořízení můžete využít i půjčku.

Plátno, nebo širokoúhlá televize?

Při výběru televize jednoznačně neplatí, že čím větší, tím lepší. Velikost televize vybírejte podle vzdálenosti mezi obrazovkou a gaučem. Čím menší vzdálenost, tím spíš se vám vyplatí investovat do vyššího rozlišení, ideálně 4K. Dechberoucí detaily si s Ultra HD rozlišením užijete na speciálních 4K Blu-ray discích nebo Netflixu, který je průkopníkem streamování ve špičkové kvalitě.

Jestli však patříte mezi ryzí filmové fanoušky, pak se vám vyplatí pořídit si rovnou projektor, díky kterému se budete cítit jako ve skutečném kině. Ten by měl mít 4K, Full HD nebo HD ready rozlišení a být v širokoúhlém provedení. Ideální je poměr stran 16:9 nebo 21:9. Promítat lze i na obyčejnou bílou zeď, lépe však obraz vypadá na plátně. Je to sice krapet dražší záležitost, nicméně filmový zážitek je stoprocentně srovnatelný s kinem. Pokud navíc rádi paříte hry na konzoli, projektor oceníte dvojnásob.

Reprosystém versus soundbar

Vybrat to nejlepší zařízení pro prostorový zvuk není nic jednoduchého. Určitě však do reprosystému nebo soundbaru investujte. Pokud máte malý obývací pokoj, je pro vás ideální variantou soundbar. Výrobci je během posledních let technicky vyladili a ty nejkvalitnější modely se dnes pyšní prvotřídním zvukem. S filmovými efekty se tak dokáže skvěle poprat i zdánlivě nenápadný soundbar. Navíc jsou malé, bezdrátové a často v zajímavém designu.

Jestli však plánujete domácí kino do velké místnosti, neváhejte a pořiďte si reprosystém nejlépe v 5.1 kanálové sestavě. Přeci jen silný výbuch nebo náraz ve filmu vám nezprostředkuje nic lépe než pořádný subwoofer.

Popcorn nesmí chybět

V neposlední řadě se dokonalý filmový večer neobejde bez pořádné porce popcornu. Investujte pár stovek do přístroje na výrobu popcornu. Vyplatí se předplatit si i některou ze streamovacích služeb, jako je Netflix nebo HBO Go, kde máte zásobu sci-fi filmů i skvělých seriálů neustále po ruce a doplněnou o poslední novinky.

Photo by Thibault Penin on UnsplashKam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!