UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Dysfunkční superhrdinská rodinka se vrací v knize s názvem Umbrella Academy – Hotel Zapomnění

Dysfunkční superhrdinská rodinka se vrací v knize s názvem Umbrella Academy – Hotel Zapomnění
28.11.2019

Stojí třetí kniha Gerrada Waye a Gabriela Bá za přečtení? Nebo je to jen zběsilá jízda postrádající ducha?

Padouši jsou nepoučitelní. To věděl Sir Reginald Hargreeves velice dobře. Proto stvořil Hotel Zapomnění – ultimátní vězení pro notorické zločince. Ale žádné zdi nejsou tak pevné, aby je nemohl párek ke všemu odhodlaných zločinců překonat. Jenže zakladatel Umbrella Academy je mrtev a jeho potomci jsou roztroušeni po všech čertech. Navíc se každý z nich potýká se svými vlastními problémy. Přesto se Cosmo a spol musí znovu vzchopit k boji. A co s tím má společného korporace Perseus?

Gerard Way se hned od počátku snaží sledovat paralelní příběhy všech pohrobků Sira Reginalda, a tak je Gabriel Bá nucen věnovat každému z nich maximálně dvě až tři strany. Tím se celá první třetina příběhu stává značně nestravitelnou a nepochopitelnou. Teprve od čtvrté kapitoly začíná čtenář tušit, k čemu se autorský tým snaží své hrdiny dovést. To vidím jako velkou slabinu scénáře. Umbrella Academy vždy z velké části stála na dysfunkčnosti všech sedmi sourozenců a především na neschopnosti se navzájem pochopit. To se myslím povedlo zachovat i v Hotelu Zapomnění, což je jenom dobře. Přesto mám pocit, jako by tentokrát forma vyprávění přebila obsah. Navíc razantně ubylo různých vtipných komentářů, které předchozí dva příběhy příjemně odlehčovaly. Nicméně závěr knihy dává tušit, že Cosma a jeho sourozence čekají zajímavé časy.

Ačkoli třetí knihu sráží pokulhávající scénář, je tu ještě dynamická kresba. Ta dodává téhle zběsilé a místy zmatené jízdě tu správnou tvář. Několik pohledů do skicáře Gabriela Bá je pak příjemným doplňkem Hotelu Zapomnění.

Ten nejspíš většinu fanoušků superhrdinských komiksů nenadchne a fanoušci série jím budou pravděpodobně trošku zklamáni, protože svým dvěma starším sourozencům nesahá ani po držadlo deštníku.

Doufejme, že se čtvrtou knihou autorský tým vrátí k tomu lepšímu, co Umbrella Academy přináší.

Hodnocení: 83%

Jan Procházka

Série: Umbrella Academy 3.
Žánr: Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno: 2019, Crew
Orig. název: Hotel Oblivion, 2019
Počet stran: 184
Jazyk vydání: český
Překlad: Ľudovít Plata
Ilustrace/foto, autor obálky: Gabriel BáKam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.