20. ročník Pragoconu

20. ročník Pragoconu
14.01.2016
20. ročník Pragoconu

7. PragoFFest proběhne 28. až 31. ledna v Modré škole, Kupeckého 576, Praha Háje, jen pár desítek metrů od stanice metra. V jeho rámci proběhne už 20. ročník PragoConu, s pestrým programem více než 500 pořadů!

Výčet programových linií Pragoconu

Fanoušci sci-fi se dočkají Star Wars a Star Treku, v Britconu najdou Doctora Who, Červeného trpaslíka a mnohé další SF seriály najdou v SeriesConu.

 

Fanoušci fantasy se mohou těšit na linie s fenomény jako Hra o trůny, Harry Potter a Pán prstenů (sspolečně s dalšími fantasy a historickými tématy).

 

Nightcon je určen příznivcům upírů, zombie, vlkodlaků a duchů, tedy hororu a paranormálna.

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka v programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu My Little Pony).

 

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

MoveCon je  pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Program FutureConu je tradičně věnovaný vědě a technice a lidstvu.

Manifest fantastiky se věnuje RPG, fanouškovství a dalším tématům.

Herní program a herny

Nevyjmenovali jsme si ještě herní programové linie – videohrám věnovanou GameLine a hrám válečných miniatur věnovaný WarGameCon ani tentokrát na dvou pódiích probíhající LegendCon. V dolní hale menší pódium naplní pořady známých hráčů a letsplayerů, těšit se lze i na besedu o překladech her. Komentované turnaje ve World of Tanks a DOTA2 doplní program. V horní hale proběhne několik turnajů v League of Legends, jejich komentování bude náplní horního pódia spolu s vystoupením youtuberů a zpěvačky Evy Matějovské. Sobotní večer pak bude patřit druhému ročníku kostýmové soutěže PragoCosplay.

 

Herní část PragoFFestu přesahuje velikostí (přes 1100 m2) a pestrostí i podzimní herní veletrhy, přestože je pořádán neziskovým spolkem. Návštěvníci si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Herna FF konzolí, Muzeum videoher, Lancraft herna, Playzone herna, Grunex herna, PlayStation stánek s konzolemi a konzole Nintendo WiiU ve stánku Conquestu, hudební hry, hry na mobilech a tabletech, nejméně jedna notebooková herna… Lepší možnost si zahrát v ČR prostě není. A to jsme ještě nezmínili 30 stolů s deskovkami :-).

Speciální program a novinky

Také speciální program mimo linie je pestrý – zažít můžete simulátor startrekovského můstku Artemis, dabing na zkoušku studia Fénix ProDabing, budete mít možnost vyzkoušet si 15minutové demo únikové hry díky The Chamber i předvádění japonských „šachů“ shogi. Jistě potěší i stánek Matematicko-Fyzikální Fakulty UK, který fyziku a matematiku podá zábavně v pokusech a ukázkách. Budete se moci zdarma vyfotit a nechat si vytisknout fotku, to se jistě hodí, protože kostýmovaných účastníků bude jistě hodně.

 

Letošními novinkami jsou kromě programových novinek, dvou pódií a dvou heren také vyšší vstupné na místě (doporučujeme koupit si vstupenku předem do 26.1.), jednotné odbavení podle kódů, rozšíření nabídky občerstvení, více prodejců tematického zboží…

Další informace naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

 

""Kam dál?

Přečtěte si další prima články na stránce Novinky. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy. Každý správný fanoušek scifi a fantasy musí navštívit Scifi Quest Michala Březiny. Pokud vás zajímají úspěšné projekty a hledáte články o inspirativních či slavných osobnostech, doporučujeme vám navštívit stránku JsmeUspesni.cz.


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!