UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Největší výstava vesmírných letů v Evropě

Dotkněte se raketoplánu Buran v Technickém muzeu Speyer!

(27.září 2015) Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Máme pro vás zajímavý tip! Technické muzeum Speyer má své kořeny v Automobilovém a technickém muzeu v Sinsheimu. Jako výstavní hala sloužila nejdříve památkově chráněná Liller Halle, průmyslová hala z roku 1913, ve které jsou dnes vystaveny především veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. V současné době muzeum disponuje krytou výstavní plochou přes 25.000 m2 a volnou plochou o velikosti 150.000 m2. Obrovská volná výstavní plocha dává muzeu možnost představit návštěvníkům neobyčejné exponáty velkých rozměrů.

 • Jako první byla U9, ponorka spolkového námořnictva o délce 46 metrů a hmotnosti 466 tun
 • V roce 1999 přibyl Antonov 22, do dneška největší sériově vyráběný turbovrtulový letoun s rozpětím křídel 64 metrů a délkou 58 metrů.
 • Dějiny psalo muzeum v roce 2003, kdy byl na okraji výstavních ploch muzea vystaven letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa na obřím ocelovém podstavci. "Jumbo Jet" v technickém muzeu Speyer je až do dneška jediným letounem tohoto typu, který byl rozložen, přepraven mimo letiště a znovu sestaven.
 • Prozatímní vrchol historie muzea představuje získání ruského kosmického kluzáku BURAN, protějšku amerického Space Shuttle. Přeprava ruského raketoplánu na jaře 2008 přes Bahrajn na otevřené moře do Rotterdamu a odtud na pontonu proti proudu Rýna do Speyeru patřila mezi nejvýznamnější mediální události.
 • V technickém muzeu ve Speyeru je kromě BURANu také v nové hale výstava věnovaná kosmonautice s názvem "Apollo and Beyond". Tato výstava na jedinečných exponátech dokumentuje napínavý vývoj cestování do vesmíru s posádkou. Můžete zde vidět vše, co souvisí s cestami do vesmíru, od kosmických skafandrů, přes výživu ve vesmíru, až po toaletu, která funguje i ve stavu beztíže.
 • IMAX DOME - V roce 1997 otevřelo technickém muzeum v Speyeru filmové kino IMAX DOME, které je jediným svého druhu v Německu. Na rozdíl od jiných kin se v IMAX DOME nepromítá na ploché promítací plátno, ale na obrovskou kopuli. Kopule kina IMAX DOME má základnu o průměru 24 metrů a plochu přibližně 1000 m2.

Navštivte scifi con věnovaný Star Wars a Star Treku!

Setkání fanoušků science fiction filmů Star Wars a Star Trek

Redaktoři scifi portálu Vanili.cz navštívili v sobotu 26.9.2015 tradiční setkání fanoušků scifi filmů (Hvězdné války, Star trek, Krotitelé duchů aj.) v německém muzeu ve Speyeru. Pokud jste scifista, fantasta, fanoušek či fanynka Hvězdných válek, Startreku nebo jiných scifi filmů, určitě si alespoň jednou zajeďte do muzea ve Speyeru na krásný scifi con!

Proč na scifi setkání prostě musíte jet?

 • Uvidíte vojáky z Hvězdných válek v úžasných kostýmech (velký dík patří Německé 501.LEGII, mrkněte se na jejich web: www.501st.de).
 • Potkáte spoustu (minimálně STO!) fanoušků scifi v kostýmech, se kterými se můžete vyfotit či poklábosit.
 • Uvidíte a potkáte zajímavou osobnost spojenou se scifi filmy; letos více než 2 metrový (207cm) Australan Michael Kingma - známý díky roli Žvejkala (Chewbacca, Chewie, Žvejk - vesmírná rasa Wookie z planety Kashyyk) nebo Peter Roy - fanouškům Star Wars známý jako technik z Epizody IV a v Epizodě VI "Return of the Jedi" hrál Majora Olandera.
 • Můžete se dotknout vesmírného raketoplánu Buran.
 • Prožijete exkluzivní zážitek v kině IMAX DOME.

Fotogalerie: Setkání fanoušků Hvězdných válek a Star treku