UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Navštivte Muzeum Karla Zemana v Praze

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Máme pro vás zajímavý tip! Máte rádi české fantastické filmy? Chcete se pokochat unikátními exponáty spojenými s tvorbou Karla Zemana? Doporučujeme vám navštívit muzeum, kde se stále něco děje. Muzeum Karla Zemana, to není jen stálá expozice. To je hravý prostor, který přináší pořád něco nového!

„Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.“ Karel Zeman

O muzeu

Víte třeba, že v expozici si nyní můžete s dětmi zahrát hru Cesta do pravěku, na jejímž konci najdete trilobita, kterého si odnesete domů? Že se zde pořádají odpolední kroužky animace a letní tábory? Že se expozice rozrůstá? A že často pořádají projekce a akce i mimo muzeum? Veškeré informace a novinky zjistíte na stránkách www.muzeumkarlazemana.cz.

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století Výstava mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Focení a natáčení doporučeno!

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky i ze zahraničí.

Vyzkoušeli jsme ideální kombinaci: MUZEUM + PLAVBA LODÍ

Na základě vlastní zkušesnosti vám doporučujeme kombinaci návštěvy muzea a plavby lodí po Vltavě. Plavba lodí Elektronemo vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Stačí jen usednout a vydat se za dobrodružstvím!

Fotogalerie: Výlet do muzea Karla Zemana

Typy na výlety pro fanoušky fantazie