UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Vlastislav Toman

18.2.2015 ( - vanili - ) Spisovatel Vlastislav Toman je autorem kultovního komiksu Kruanova dobrodružství. Mám velkou radost, že jsem se s legendou českého komiksu mohl potkat při natáčení propagační snímku k chystanému filmu Kruanova dobrodružství. Přečtěte si rozhovor, ve kterém Vlasta Toman prozradil, jaký další komiks připravuje a proč byste měli podpořit sbírku na nový český fantastický film!

Rozhovor s legendou českého komiksu

Jste autorem kultovního českého komiksu, který vycházel v časopisu ABC (Příběhy malého boha, Kruanova cesta, Kruanova dobrodružství, Kruan a bohyně atd.). Prozraďte mi, kolik se celkem prodalo výtisků?

V souborném vydání se komiksu o Kruanovi prodalo celkem přes 500.000 výtisků. Naposledy v prosinci 2013 vyšla Zlatá kniha komiksů Vlastislava Tomana  ... mé maličkosti :-), kterou můžete získat s věnováním ode mě, pokud podpoříte naši kampaň na natočení filmu o Kruanovi.

Je dobře, že jste zmínil právě probíhající kampaň na podporu natočení filmu Kruanova dobrodružství. Myslíte si, že je možné sehnat peníze na natočení filmu?

Stále si myslím, že mezi našimi podnikateli musí být také čtenáři ABC, a že někteří ti naši milionáři a miliardáři by si mohli vzpomenout na své dětství a mohli by třeba na ten film přispět.

Proč by měl film Kruanova dobrodružství vzniknout?

Už když začaly vycházet první příběhy o Kruanovi, ozývali se první čtenáři, že by příběh měl být zfilmován. Bohužel v tehdejší době nebyla přiznivá doba ani technologie (i když se jeden čas uvažovalo o čistě kreslené verzi) ale dnes, kdy řada komiksů byla již zfilmována ... bych si přál, abych se nejen já, ale všichni čtenáři komiksu dočkali jeho filmové podoby. A protože už mám pár křížků na hřbetě, dožil bych se toho rád osobně a ne v nějaké "plechovce".

Plánujete pokračování příběhů o Kruanovi?

Fanoušci mi vyčítali, že Malý bůh vystupuje v prvním dílu, ve druhém jen trošku a pak už nemá žádný prostor. Přiznávám, že fanoušci měli pravdu. V současné době je reálná šance, že vytvoříme nový komiksový příběh o Malém bohovi.

Jaký máte vztah k současným filmovým komiksům? Byl jste na nějakém komiksu v kině?

Byl jsem na filmu Johny Carter. Měl jsem dokonce to potěšení, že jsem před premiérou vystoupil v krátkém projevu. Cartera jsem vlastně také převedl do komiksu a to v roce 1968, kdy začal v ABC vycházet 1. díl. Já Burroughse, který román napsal, miluju ... dokonce ne jenom Tarzana, ale i jeho fantastické příběhy z Marsu. Přiznám se, že mě tyto příběhy inspirovaly, když jsem psal Kruana.

Co byste vzkázal čtenářům scifi webu VANILI.cz?

Každý, kdo má fantazii a dobrým směrem namířenou a nejde mu jenom o to, aby tekly potoky krve a aby zombí vylézaly ze všech možných koutů, by si měl uvědomit, že fantazie je báječná věc. To, že ji člověk má, je neskutečný dar. Jde o to, jak ji umíme využít. Jsem rád, že mi byla přiřknuta a nedopatřením jsem se stal novinářem a spisovatelem a objevil jsem, že umím psát. Máte-li fantazii, využijte ji k dobré věci, ať z toho ti ostatní nemají starosti a bolesti.

Fotogalerie

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!