banner
banner

Střihač legendárního Vetřelce Terry Rawlings

"Film Poslední z Aporveru musí být dokončen!"

Střihač legendárního scifi hororu Vetřelec Terry Rawlings A.C.E. je supervisorem českého fantastického filmu Tomáše Krejčího Poslední z Aporveru (The Tower of Dreams). Ikona světové filmové scifi tvorby Terry Rawlings v rozhovoru pro VANILI.cz řekl: "Film Poslední z Aporveru je nádherný fantasy film pro všechny generace, který vás zavede na neuvěřitelnou výpravu za láskou a dobrodružstvím s ohromujícím vizuálním zpracováním, ve kterém zvítězí dobro nad zlem."

Tomáš Krejčí a Terry Rawlings

Rozhovor s Terry Rawlingsem

Jaké scifi filmy máte nejradši? Top5?

Mám rád sci-fi filmy jako "Star Wars", "Close Encounters (Blízká setkání třetího druhu)", "Avatar", "Alien", "Blade Runner".

Filmová série Vetřelec je světový fenomén. Můžete mi prozradit, jaký máte vztah k filmovým Vetřelcům?

Série o Vetřelcíh je fantastická, myslím si, že první "Alien" je nejlepší z celé série. "Aliens (Vetřelci z roku 1986)" jsou velmi dobrý film, ale je to spíše válečný film než horor, "Alien 3" je prima film a poslední ze série "Vetřelec: Vzkříšení" neměl být nikdy natočen.

Znáte nějaké české filmy?

Moc toho o českých filmech nevím, ale mám rád tyto kousky: "Tobruk" "Faceless" "Devided we fall (Musíme si pomáhat)" "Of Parents and Children (O rodičích a dětech)". Ještě jsem viděl další hezké filmy, ale nepamatuji si jejich názvy.

Pracoval jste na filmu The Tower of Dreams (Poslední z Aporveru). Můžete mi o tomto projektu něco říci? Režisér Tomáš Krejčí chce film dokončit a dostat do kin.

Tenhle film prostě musí být dokončen. Myslím si, že koncept je výborný a film si mohou užít jak děti tak dospělí. Je to dobrodružství a zároveň příběh o lásce.

A co říkáte na Českou republiku, Terry?

Česká republika ... miluji vaši zemi, zamiloval jsem se do ní v roce 1982, když jsem k vám přijel střihat film "Yentl" s Barbrou Streisand. Od té doby mám stále v ČR přátele. Kromě Londýna je Praha má velká láska kvůli své kultuře a kráse a já se budu ze všech sil snažit navštívit vaši zem co nejdříve to bude možné.

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit