UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

SKAVARE roztančí každého

i důchodce o francouzských holích!

skavare

Na Vašem webu www.skavare.cz jsem se dočetl, že kapela SKAVARE pochází z Konstantinových Lázní a vznikla v roce 2006. Co se Vám od roku 2006 povedlo? Na co jste pyšní?

Standa Rada: Ahoj, je to tak, letos v únoru jsme oslavili už naše osmé narozeniny. Jsme pyšní na všechno co se nám povede, ať už vydat nové CD, nebo si zahrát na nějaké zajímavé akci, či s nějakou výbornou kapelou. Od našeho vzniku se nám povedlo vydat dvě studiová alba, podílet se na mezinárodní kompilaci vydané ve Francii a jedné české kompilaci pro kapelu Heebie Jeebies. Také se nám povedlo koncertovat ve Francii a několikrát na Slovensku.

Michal Vokurka: Také jsme hrdí na to, že se dokážeme užívat koncerty, zažívat společně spoustu srandy a hlavně být stále dobrá parta.

Kolik členů kapely je přímo z Konstantinových Lázní? Je někdo ze Stříbra? Prozraďte mi kompletní složení.

Standa Rada: V úplných začátcích jsme byli úplně všichni z Konstantinek a sousedních Bezdružic. Dnes jsme odsud v kapele zbyli pouze tři. Zbytek kapely je ze Stříbra, Tachova a jejich okolí. Trumpetista je sice původem ze Stříbra, ale nyní dojíždí na zkoušky až z Klenčí pod Čechovem. Kompletní složení kapely je (Martina Moravcová – zpěv, Nicole Bartošová – klávesy, Honza Zajíček – trumpeta, Jana Strenerová – altsaxofon, Venca Sterner – tenorsaxofon, Jirka Krüger – tenor, Jirka Danko – kytara, Michal Vokurka – mandolína a zpěv, Standa Rada – basa a zpěv, Jindra Nový – bicí)

 

Jak se kapele SKAVARE daří? Kolik koncertů ročně máte? Co vás čeká v roce 2014?

 

Standa Rada: Každý rok je trochu jiný, ale v průměru je to tak těch 20-30 koncertů. Tento rok nás čekají různé akce (přehled koncertů je na našem webu) a další jsou stále v jednání. No a také připravujeme náš první videoklip.

Hrajete ve stylu SKA. Představte si, že někdo neví, co to vlastně SKA je. Jak byste SKA definovali a vysvětlili?

Michal Vokurka: Představte si že jste něco jako hudební barman,vezmete pár kusů relativně mladých muzikantů co prošli ZUŠkama a chtějí hrát (samozřejmě jsou to všechno dechaři), k tomu přiberete trochu natěšených rockerů, přidáte k tomu pár bláznů co zjistili že už je nebaví hrát jen Stánky, přikořeníte to trochou stáří, což není nic víc než léta zkušeností, proti tomu jako třešínku přidáte i krásné mládí aby to mělo ten správný říz, pořádně to prolejete spoustou lihu a necháte pěkně zrát. Z toho vznikne takový cloumák, že pobaví a roztančí každého,včetně důchodců o francouzských holích. Toto však berte jako definici SKA v našem podání, protože každý používá jinou recepturu. Navíc naše hudba je trochu specifická a nedá se označit přímo jen za SKA.

Letos jste vydali CD Číslo 2 žije. Rád ho poslouchám při jízdě v autě nebo v kanceláři. Jak se prodává? Kde si ho fanoušci mohou koupit a za kolik?

Standa Rada: Tak to jsme rádi, že se ti líbí (smích). Prodává se celkem dost, brzy bude pryč jeho první edice. K dostání je v našem E-Shopu, nebo na našich koncertech. Cena je 170 Kč.

 

Uvidíme Vás a hlavně uslyšíme ve Stříbře v pátek 13.6. na Maloměstských slavnostech. Nebojíte se pátku třináctého?

 

Standa Rada: No to mi ani nedošlo (smích). Ale já osobně nejsem pověrčivý, a myslím, že ani zbytek kapely ne. Tak se není čeho bát a můžeme to tam pořádně rozjet.

Jak se na stříbrské slavnosti těšíte? Budete mít čas si slavnosti užít také mimo podium?

Standa Rada: Těšíme se hodně, stříbrské slavnosti patří k našim oblíbeným akcí. Jistě si uděláme čas užít si je i mimo podium, pokecat s přáteli a poslechnout super hudbu. I když druhý den nás čeká koncert v Aši, ale po něm se tam určitě vrátíme.

Jaký máte jako kapela sen? Jaké jsou Vaše ambice?

Standa Rada: Určitě natočit ještě nějakou tu další desku, videoklip a podívat se na další zajímavé akce, třeba i do zahraničí. Ale hlavně hrát dál, užívat si, bavit naše fanoušky a užívat kopec srandy.


Myslíte si, že budete koncertovat i v roce 2024?

Standa Rada: No dalších deset let :-). Je to pěkná představa a určitě bychom byli rádi, kdyby ano. Hrát nás všechny baví a hned tak nepřestane.

Michal Vokurka: Dalších deset let proč ne, ale to už budeme muset našeho saxofonistu na podia muset nosit, už teď je to náš všemi milovaný tyranosaurus-sax.

Když se bavíme o budoucnosti, bavilo by vás cestování v čase? Kam a do jaké doby byste se chtěli podívat a proč?

Michal Vokurka: Když se bavíme o cestování v čase, tak to vám musíme prozradit, že nejeden člen naší kapely cestovat v čase umí. Protože se občas stane, že hrajeme někde, kde máme spoustu kamarádů a pak se i trochu pije, což znamená, že všichni kromě řidičů (tato funkce se vždy dopředu s obavami losuje) jsou druhý den tam, kde již byli třeba před týdnem :).

Na obalu CD Číslo 2 žije je vesmírný motiv s robotem. Váš web má vesmírné pozadí a na webu je vidět kapela pózující u létajícího talíře. Máte nějaký vztah k žánru scifi?

Standa Rada: Tak obal CD nemá přímo vyjadřovat vztah k vesmíru, či sci-fi. Název alba je Číslo 2 žije. Tento název proto, že se jedná o druhé CD a je konečně na světě. Slovní spojení nás napadlo tak nějak jako vtip i s motivem na obal desky a poté jsme to tedy zapracovali a sjednotili do tohoto společného motivu. Po vydání CD jsme upravili i náš web do tohoto motivu a obrázek u létajícího talíře, použitý také z obalu nového alba je samozřejmě myšlen také jako vtip :-) Je to fotomontáž létajícího talíře z filmu Četník a mimozemšťané a u něho my se sudem piva na měsíčním povrchu.

 Máte rádi scifi filmy? Na jakém jste byli naposledy v kině a jak se vám líbil?

Michal Vokurka: Rádi bychom na nějaký scifi film společně zašli, ale kapelník drží kasu, šetří nám na další CD a hlavně ten videoklip, takže asi jen tak do kina nepůjdeme.

 

Jaký je Váš nejoblíbenější fantastický film a proč?

Michal Vokurka: To máte těžký, je nás v kapele spousta a každý má jiný vkus, pro mě osobně krásné fantastické filmy, byli staré filmy od pana Zemana a jeho zpracování Verneovek, no a pro našeho saxofonistu je už scifi film Cesta do pravěku. Proč, je asi každému jasné!

Myslíte si, že ve vesmíru existuje mimozemský život?

Standa Rada: To je jasný že jo, občas i tady potkávám lidi, o kterých si říkám, že musí bejt z jiný planety. Občas mám takovej pocit i mezi náma v kapele :-D

Michal Vokurka: Nezbývá než jen souhlasit :-D

Je někde ve vesmíru vyspělá mimozemská civilizace schopná mezihvězdných letů?

Michal Vokurka: To stoprocentně, dokonce i my jsme připraveni na mezihvězdné lety, náš trumpetista již nějakou dobu trénuje řízení raketově poháněných vozidel!!! A věříme že až nám dá NASA povolení ke startu, tak náš bubeník a král českých kutilů, konečně dodělá tu kosmickou loď , co má pro nás rozdělanou v jeho soukromém technickém muzeu (to je námět na další zajímavou reportáž :-D

Pokud by došlo na planetě Zemi k přátelskému setkání s jinou civilizací a vy byste jako kapela byli vybráni jako vyslanec k prvnímu kolu jednání o spolupráci, co byste mimozemšťanům řekli a jakým směrem byste chtěli seznamování civilizací vést?

Michal Vokurka: Tohoto úkolu by se určitě bravurně zhostil náš saxofonista a seznamování by vedl směrem prohlídka Plzeňského pivovaru a následná sbližovací návštěva tamních sklepů. Poté, co to samé provedl s kapelou Beer Beer Orchestra z Francie, kterou jsme letos v únoru hostili, víme, že by to byl krok správným směrem :-D


Co byste vzkázali návštěvníkům fanouškovského sci-fi webu VANILI.cz?

Michal Vokurka: Spoustu zajímavého čtení na vašem webu. Všem přejeme spousty nádherných, zasněných dní, protože jen lidi, kteří mají své sny, pohání lidstvo směrem kupředu. Nebýt sci-fi, kde bychom dneska byli a kdybyste někdy chtěli zažít blízká setkaní třetího věku a pobavit se trochou nadpozemské zábavy, přijďte na náš koncert, ať se můžete přesvědčit, že pár mimozemštanů už tu mezi vámi opravdu je.

Michal Vokurka: Rozloučili bychom se rádi částí jednoho našeho textu: ...děkujeme za pozvání a za vaši přízeň, u piva si pokecáme zaženeme žízeň.

 

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička (Google+).

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!