UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Marek Matoušek píše scénář k českému fantastickému filmu Kruanova dobrodružství

Marek MatoušekMarek Matoušek je scénárista, režisér, herec a producent působící v Los Angeles. V USA žije od roku 1996, ale kdykoliv může, rád se vrací do své milované Prahy. Jeho práce je jeho koníčkem, ať za kamerou, před kamerou nebo u počítače kde píše scénáře.

 

Marek napsal více než 20 filmových scénářů, jako herec se objevil v řadě filmů a serialů v USA i České republice. V současné době se plně věnuje scénáristické a režijní práci a je spoluzakladatelem nové produkční firmy Iron King Films.

 

Ve volném čase se zabývá čtením, sportem a cestováním. Je vášnivým fanouškem fotbalového klubu Bohemians Praha.

Rozhovor s Markem Matouškem o scifi a Kruanovi

Jak jste se dostal k pojektu Kruanova dobrodružství a jaká je Vaše role?

Můj kamarád, výborný režisér Tomáš Krejčí, mě oslovil s nabídkou pracovat na scénáři před několika měsíci. S Tomášem se mi vždy báječně spolupracuje, protože má detailní vizi každého projektu, do kterého se pustí, ví, čeho chce dosáhnout a zároveň je velmi otevřený nápadům a návrhům, které mu předkládám. Společně vždy vybereme dramaticky nejzajímavější řešení a myslím, že se nám takto spolupracuje velmi dobře, přestože každý momentálně pracujeme na jiném kontinentu. Má role či úkol je dodat scénář, který se bude líbit jak skalním fanouškům Kruana tak nové generaci diváků, kteří se s Kruanem teprve seznamují.

Jaký máte vztah k českému komiksu Kruanova dobrodružství?

Pro mě je to návrat do dětství, do let, kdy jsme jako kluci netrpělivě očekávali každé pokračování Kruanových zážitků a pak si hráli v lese na Kruana, Mbunu, Ar-geta či mého oblíbence Malého Boha. Je to velká čest pracovat na projektu, který je tak netrpělivě očekáván, a zároveň velká zodpovědnost vůči fanouškům tohoto báječného komiksu. Každopádně si psaní Kruanových dobrodružství skutečně užívám.

Jak dlouho scénář vzniká a kdy bude dokončen?

Já osobně pracuji na scénáři již několik měsíců a Tomášovi dodám plně dokončený první draft na konci června.

Na co se mohou diváci těšit? Budou ve filmu akční scény, bitvy, souboje a nebo dokonce erotika a milostné scény?

Scénář bude mít všechny elementy fantasy filmu, zároveň chceme, aby to byl film pro celou rodinu. Rozhodně nebude nouze o napětí, bojové scény a velkou finální bitvu a stejně tak to je příběh o dospívání, budování přátelství a poznávání první lásky. Přestože je to tematicky fantasy film, chceme, aby se diváci mohli s našimi hrdiny ztotožnit, proto film bude obsahovat reálné momenty ze života, kdy se drama střídá s humorem a každý hrdina musí řešit jak neobvyklé situace, tak běžné denní problémy, ať již komické či vážné. Rozhodně to bude bezvadná jízda na horské dráze!

Kdo by měl podle vás hrát hlavního hrdinu?

Já (smích)...možná tak před dvaceti lety...:-). Kruan je mladý dospívající muž, plný života a touze po poznání a dobrodružství. Jeho představitel by určitě měl být fit, aby zvládl všechny náročné fyzické úkoly, které Kruana čekají, ale zároveň musí být charizmatický, zranitelný a mít smysl pro humor. Věřím, že Tomáš vybere herce, který bude dokonale splňovat všechny tyto požadavky.

Psal jste již nějaký scénář ke scifi či fantasy filmu?

Ano, pokud do žánru fantasy započítáme i scénář pro film o upírech, protože jsem ho nepojal jako klasický hororový upíří příběh - napsal jsem ho pro americko-rakouskou produkční společnost a natáčení by mělo začít na podzim 2016.

Máte rád fantastické filmy? TOP5?

Miluju fantastické filmy! A top 5...? Ten rozsah je tak široký...první co mě napadá je Barbar Conan, Batman s Michaelem Keatonem, ale i Nekonečný příběh, Hvězdné Války, Jurský Park, Matrix. Ten seznam by byl dlouhý:).

Z jakého Vašeho posledního projektu máte radost?

Kromě Kruana, který velmi zdárně finišuje, jsem pro Tomáše Krejčího napsal spot pro NROS, týkající se Rané Péče, který byl natočen a prezentován s velkým úspěchem. Také jsem si udělal radost režijní prací - nedávno jsem režíroval videoklip pro Janu Fabiánovou, která působí v LA a minulý víkend jsem natočil experimentální krátký film, který je momentálně v post-produkci.

Co byste vzkázal fanouškům Kruana?

Přátelé, děkujeme za vaši upřímnou podporu! Těšíme se, až padne první a pak poslední klapka a až vám budeme moci ukázat film, na jehož realizaci velmi tvrdě pracujeme. Věříme, že se vám filmové zpracování Kruanových dobrodružství bude líbit a že uděláme velkou radost nejen vám, ale i panu Vlastovi Tomanovi, duchovnímu otci Kruana a všech postav jeho úžasného komiksu, který se velmi aktivně podílí na realizaci našeho filmu. Těšíme se na vás v kinech!

 

Děkuji za rozhovor!


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.