UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Zdeněk Izer má rád sci-fi

Zdeněk Izer je populární český herec, bavič a moderátor. Proslavil se především díky sérii audionahrávek Policejní akademie 93 a Bezva partou aneb Maňas ve fabrice s pokračováním Maňas a revoluce 95. Zdeněk Izer na televizi Prima uváděl sérii zábavných televizních pořadů jako Jen blbni, Kinobazar, Pípšoubazar, Telebazar a na ČT měl svůj pořad se skrytou kamerou Na palmě! Účinkoval také ve svém pořadu Buřtcajk s komikem Milanem Pitkinem na TV Pětka.
S výborným bavičem Zdeňkem Izerem jsme se potkali v Plzni v Měšťanské Besedě po vystoupení Turné 4 můstků, ve kterém účinkuje také Šárka Vaňková. Tímto Zdeňkovi Izerovi děkuji za exkluzivní interview pro scifi portál Vanili.cz a také za úžasnou zábavu při vystoupení!

( - vanili - 31.10.2013)

Jaký vztah máte k fantazii obecně a k žánru sci-fi obzvlášť?

Sci-fi mám moc rád. Vlastně nejradši. A ani neznám nikoho, kdo by to měl jinak. Lidi jsou druh zvědavý a proto se jim nejspíš líbí sci-fi.

Máte rád scifi filmy? Vzpomenete si, jaký jste viděl naposledy a jak se vám líbil?

Filmy v žánru sci-fi jsou taky většinou nejlepší. A to nejen obrazově, ale především zvukově. Všechny zvuky se musí synteticky vyrobit. V bance ruchů zvukař těžko najde zvuk kosmické lodě, vetřelce nebo vozítka na Marsu. Takže filmy mám rád všechny. Od Ikárie XB1 až po Mise na Mars.

Co říkáte na sexy akční hrdinky ve fantastických filmech? Máte nějakou oblíbenou?

Avatarka a buchta z Matrixu.

A co knížky? Přečetl jste někdy nějakou fantastickou knížku … třeba Verneovku?

Verneovky asi všechny. Den Trifidů. Teď doporučuji volební programy. To je sci-fi. To by Jules Verne nevymyslel ani vožralej.Vanili a Zdeněk Izer, Plzeň 2013

Zajímalo by mne, jestli jste někdy v životě viděl nebo dokonce potkal ufouna.

Viděl jenom v kině. Možná i potkal. Prý umí splynout s davem.

Kdybyste byl vyslancem planety Země na intergalaktické konferenci o mezidruhovém křížení, učil byste mimozemšťanky lidské lásce?

Záleží na tom, jak by vypadaly. A kde by ji měly.

Při tvoření scénářů a zábavných scének musíte využívat svou fantazii na 100 %. Kde čerpáte inspiraci?

Všude kolem sebe.

Kdyby vám chtěli mimozemštani unést Šárku přímo z podia, bojoval byste o ni?

Se Šárkou pracuji rád, ale že bych se kvůli ní nechal vypařit laserovou zbraní, nebo pohledem mimozemšťana rozložit na molekuly, tak to asi ne. Ať si dělají pokusy jen na ní. Možná bych ale zvolal:"Drž se!"

Co byste vzkázal fanouškům scifi a všem návštěvníkům portálu Vanili.cz?

Že jim přeji hodně zdraví a pokud někdy kápnou na nějaký mimozemský ksindl, ať se nedají jen tak lacino a ukážou těm šmejdům, kdo je tady doma! Hodní mimozemšťani nejsou!!! Vím o čem mluvím. Viděl jsem to v kině.

Děkuji za rozhovor

Článek pro vás připravil Honza Vavřička.

Pokud máte chuť na další články, klikněte na sekci Novinky anebo se mrkněte na rozverné rozhovory a odvážné fotogalerie v sekci EroTotem. Fanouškům scifi a fantasy rozhodně doporučuji navšívit Scifi Quest Michala Březiny, kde najdete recenze a hustě vtipné rozhovory s celebritami.

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti