UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Petr Smazal u hororů odpočívá

Režisér Petr Smazal natočil český found footage horor s názvem Svatý Mikuláš, který jde právě do kin. Jde o hororový film, jehož hlavní děj se odehrává v ústavu, do kterého je snadné se dostat, ale zcela nemožné dostat se z něj ven. Při tvorbě filmu byla využita forma found footage (nalezené nahrávky) obdobně jako u úspěšného hororového filmu The Blair Witch Project.

Natáčení hororu Svatý Mikuláš

 

Foto z natáčení v Plzni dne 22.10.2014 (zleva scifista Vanili a režisér Per Smazal)

O filmu Svatý Mikuláš / Saint Nicolas

Skupinka studentů FAMU točí absolventský dokumentární film o bývalém ústavu u Svatého Mikuláše. V tomto sanatoriu prý údajně bloudí duše pacientů dodnes. Skupinka studentů vedena Natálií Kocurovou tento ústav navštíví a záhy zjišťuje, že dostat se ven nebude tak snadné, jako bylo dostat se dovnitř.

VANILI.cz je partnerem filmu Svatý Mikuláš

Svatý Mikuláš - celý film ke shlédnutí online (2015)

 

Režie:Petr Smazal

Scénář: Petr Smazal (původní scénář)

Hrají: Jiří Bystřický, Petr Smazal, Pavel Novotný, Václav Šindelář, Karel Pilný, Daniela Alfonzová, Martin Pospíšil

Rozhovor s Petrem Smazalem

Myslíte si, že je ve vesmíru život?

"Jasně. Vesmír je obrovský a neprobádaný, bylo by najivní si myslet, že v něm jsme sami. Netvrdím, že tam někde pobíhají šediváci, ale jistá forma inteligentního života tam někde asi bude."

Co Vás nabíjí energií?

"Poslední dobou cola (směje se)...jinak rodina, přátelé a psaní."

Máte nějakou slabou stránku, která Vás štve a chtěl byste se jí zbavit?

"Jsem někdy příliš sebekritický, ale to je asi dobře. Zbavit bych se taky chtěl toho svého zapálení, protože někdy je toho přesmíru a zdraví máme jen jedno."

Který film jste viděl vícekrát a stále Vás neomrzel?

"Jééé, těch bylo. Baví mě filmy, co mají jistou hodnotu sdělení. Pro každého to je samozřejmě jiný. Pro mě je to Sunshine, A Scanner Darkly, Blade Runner a Jurský Park"

Co Vás přivádí k šílenství?

"Já sám sebe. Mnohokrát už. A pak někdy lidi z mého okolí. Většinou přítelkyně...naštěstí už jsou to expřítelkyně. Ta současná je zatím skvělá, tak snad to vydrží."

Jaké jsou Vaše tři nejoblíbenější fantastické filmy a proč?

"Jednoznačně Věc, Blade Runner a Sunshine...a vlastně jich bude víc, ale můžu jen tři. Proč? To snad není třeba vysvětlovat. Každý je zná a každý v nich hledáme jisté odpovědi. A navíc je to super zábava!"

Pokud by bylo možné cestování v čase, do jaké doby byste se rád podíval a proč?

"O tom už jsem přemýšlel mnohokrát. Asi bych se vrátil do doby, kdy žila moje babička, abych s ní prohodil víc vět, než jsem mohl. Ale kdybych nebyl tak sentimentální, docela bych se rád setkal s J.W.Goethem, takže asi jeho doba."

Chodíte rád do kina? Jaký žánr máte nejradši? Horor?

"Kino miluju, ale moc času na něj teď nemám, takže se teď do něj podívám se svým filmem po dlouhé kino odmlce. Ale slibuju, že pak to doženu. Například Ajovo Horns chci určitě vidět v kině. Oblíbený žánr vlastně nemám, ale u hororů odpočívám. Sci-fi rád sleduju, protože to má mnohdy i další aspekty sdělení a samozřejmě nepohrdnu i inteligentní nebo dobře natočenou komedií. Ono není moc dobré se škatulkovat, člověk by měl mít rozhled."

Máte rád scifi filmy? Co třeba scifi horory jako Vetřelec nebo Sunshine?

"Scifi filmy rád mám. Bohužel, poslední dobou víc než scifi do kina chodí efektové pohádky. To je škoda. Vetřelec je velká klasika. Jako malej jsem se bál, že mám jednoho pod postelí. Sunshine jsem zmínil už v tomto rozhovoru několikrát. Ten film doslova miluju!!!"

Jaký sci-fi film jste naposledy viděl a jak se vám líbil?

"Naposledy jsem viděl Symptom Pandorum. To byla taková oddychovka. Nic velkého, ale nápad to mělo. Mám radši ale jiné scifárny :)"

Co byste vzkázal návštěvníkům fanouškovského sci-fi webu VANILI.cz?

"Aby jim vše vycházelo podle jejich představ a aby si plnili sny. Sice to je takové malé scifi někdy, ale věřte mi, že to jde. I když to někdy stojí velké úsilí a trable. Na závěr...prostě přijďte do kina třeba na můj nebo na jiný horor. Budou dušičky a to si jistou míru "stylového hraní" zaslouží. "

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!