UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Režisér Petr Smazal podporuje charitativní scifi projekt Vostrá krása

Autor scifi povídek Jan Vavřička a malíř fantasy a scifi obrazů Petr Šrédl se rozhodli vytvořit ilustrovanou sbírku povídek s názvem Vostrá krása. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci. Jde o charitativní projekt, který podporují: Miss České republiky Lucie Křížková, spisovatel Ivo Fencl, nejkrásnější Dívka Šumavy Barbora Povišerová, starosta města Stříbro Karel Lukeš, zpěvačka Bára Zemanová, Miss Czech Press Veronika Dejová, malířka Karolína Wellartová a také režisér Petr Smazal.

"Ať se to povede!" Vzkazuje Petr Smazal autorům projektu

Scifista Vanili a režisér Petr Smazal

 

Proč jste se rozhodl podpořit projekt Vostrá krása?

Dobré věci s dobrou myšlenkou se podpořit musejí. Takže jsem nad tím ani nepřemýšlel. Prostě mi to přišlo jako skvělý projekt, se skvělým cílem.

Jaký máte vztah k fantazii a k žánru scifi?

Velice kladný. Vyrostl jsem na knihách od Philipa K. Dicka a Jana Matzala (J.M.Troska). Jako malý jsem hltal Vetřelce a Carpentrovu "Věc". Škoda, že v ČR se už moc scifi netočí. A když ... jsou to jen odvážné pokusy studentů.

Jak se Vám líbí scifi obrázky Petra Šrédla?

Stylizace obrazů patří k určitému druhu cyberpunku, který hodnotím jako vkusný.

Jaké scifi autory, knihy a filmy máte nejvíc v oblibě?

To se těžko říká. Já mám rád hrozně moc věcí a je u mě problém najít tu nejlepší. Za poslední dobu ve mně nejvíc hryže prostě film Sunshine, který má v sobě skryté poselství, které je mi blízké. Knižní autory...jednoznačně z těch čerstvějších Robert Fabian, poté již zmiňovaný J.M.Troska, který dal Verneovi nový neotřelý dech a Philip K. Dick pro svou temnou popraskanou mysl, která splodila geniální díla.

Kdy jste byl naposledy v kině na nějakém fantastickém filmu?

V kině jsem byl asi před třemi dny na šíleném Maxovi. Byla to krasojízda. Teď se chystám na Život je Život a na Andílka na Nervy. To asi nebudou úplně fantastické filmy, ale přijde mi fantastické, že ještě stále můžu chodit do kina na tuzemskou tvorbu a ne vždy mě to nakonec mrzí. To je dost fantastické ne?

Z jakého posledního úspěšného projektu máte radost?

Radost mám z každého nově vznikajícího projektu. Je přece krásné něco dělat. Takže momentálně mám velikou radost z toho co dělám zatím pod pokličkou. Ale velikou radost mám i z Mikuláše, který si nakonec své diváky našel a posunul nás zase o kousek dál. Radost mám i z projektů mých přátel a kolegů. Teď třeba pečlivě sleduji Dana Pribáně a jeho trabantí výpravu v Austrálii. Je to sranda vidět, že šílených lidí je ještě pořád dost a že se něco děje.

Máte nějaký vzkaz pro autory projektu Vostrá krása?

Ať se to povede!

 

Děkujeme za rozhovor!

 


Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!