Režisér Petr Smazal podporuje charitativní scifi projekt Vostrá krása

Autor scifi povídek Jan Vavřička a malíř fantasy a scifi obrazů Petr Šrédl se rozhodli vytvořit ilustrovanou sbírku povídek s názvem Vostrá krása. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci. Jde o charitativní projekt, který podporují: Miss České republiky Lucie Křížková, spisovatel Ivo Fencl, nejkrásnější Dívka Šumavy Barbora Povišerová, starosta města Stříbro Karel Lukeš, zpěvačka Bára Zemanová, Miss Czech Press Veronika Dejová, malířka Karolína Wellartová a také režisér Petr Smazal.

"Ať se to povede!" Vzkazuje Petr Smazal autorům projektu

Scifista Vanili a režisér Petr Smazal

 

Proč jste se rozhodl podpořit projekt Vostrá krása?

Dobré věci s dobrou myšlenkou se podpořit musejí. Takže jsem nad tím ani nepřemýšlel. Prostě mi to přišlo jako skvělý projekt, se skvělým cílem.

Jaký máte vztah k fantazii a k žánru scifi?

Velice kladný. Vyrostl jsem na knihách od Philipa K. Dicka a Jana Matzala (J.M.Troska). Jako malý jsem hltal Vetřelce a Carpentrovu "Věc". Škoda, že v ČR se už moc scifi netočí. A když ... jsou to jen odvážné pokusy studentů.

Jak se Vám líbí scifi obrázky Petra Šrédla?

Stylizace obrazů patří k určitému druhu cyberpunku, který hodnotím jako vkusný.

Jaké scifi autory, knihy a filmy máte nejvíc v oblibě?

To se těžko říká. Já mám rád hrozně moc věcí a je u mě problém najít tu nejlepší. Za poslední dobu ve mně nejvíc hryže prostě film Sunshine, který má v sobě skryté poselství, které je mi blízké. Knižní autory...jednoznačně z těch čerstvějších Robert Fabian, poté již zmiňovaný J.M.Troska, který dal Verneovi nový neotřelý dech a Philip K. Dick pro svou temnou popraskanou mysl, která splodila geniální díla.

Kdy jste byl naposledy v kině na nějakém fantastickém filmu?

V kině jsem byl asi před třemi dny na šíleném Maxovi. Byla to krasojízda. Teď se chystám na Život je Život a na Andílka na Nervy. To asi nebudou úplně fantastické filmy, ale přijde mi fantastické, že ještě stále můžu chodit do kina na tuzemskou tvorbu a ne vždy mě to nakonec mrzí. To je dost fantastické ne?

Z jakého posledního úspěšného projektu máte radost?

Radost mám z každého nově vznikajícího projektu. Je přece krásné něco dělat. Takže momentálně mám velikou radost z toho co dělám zatím pod pokličkou. Ale velikou radost mám i z Mikuláše, který si nakonec své diváky našel a posunul nás zase o kousek dál. Radost mám i z projektů mých přátel a kolegů. Teď třeba pečlivě sleduji Dana Pribáně a jeho trabantí výpravu v Austrálii. Je to sranda vidět, že šílených lidí je ještě pořád dost a že se něco děje.

Máte nějaký vzkaz pro autory projektu Vostrá krása?

Ať se to povede!

 

Děkujeme za rozhovor!

 


Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!

Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky
Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky