UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Miss České republiky Lucie Křížková
podporuje scifi projekt Vostrá krása

Jedna z nejkrásnějších žen České republiky, držitelka titulu Miss České republiky 2003 Lucie Křížková podporuje literární scifi projekt Vostrá krása.

 

Lucie se narodila v roce 1984 v Příbrami. Dvanáct let se věnovala sportovní gymnastice v Sokole Příbram a v dětství přilnula také ke klavíru, sborovému zpěvu a k atletice.

 

Po ukončení všeobecného gymnázia vystudovala obor Politologie na Filozofické fakultě ZČU a Právo na Právnické fakultě tamtéž. Od té doby ji zdobí tituly Mgr. a Bc.

 

Kromě modelingu se věnuje také moderování. Pravidelně moderuje různé společenské události, nejčastěji plesy, módní přehlídky, golfové turnaje, veletrhy, firemní večírky, či tiskové konference.

 

Od září roku 2013 moderuje magazín Sama doma, který si můžete pustit každý všední den na České televizi. Tato televizní práce Lucii velmi baví.

 

Nejvíce ji ale baví život po boku manžela Davida, se kterým společně žijí v Plzni.

Co je Vostrá krása?

Autor scifi povídek Jan Vavřička a malíř fantasy a scifi obrazů Petr Šrédl se rozhodli vytvořit ilustrovanou sbírku povídek s názvem Vostrá krása. Výtěžek z prodeje knihy půjde ve 100% výši sdružení Krása v srdci. Jde o charitativní projekt, který podporují: Miss České republiky Lucie Křížková, spisovatel Ivo Fencl, nejkrásnější Dívka Šumavy Barbora Povišerová, starosta města Stříbro Karel Lukeš, zpěvačka Bára Zemanová, režisér Petr Smazal, Miss Czech Press Veronika Dejová, malířka Karolína Wellartová a také všech 10 finalistek soutěže Česko-Slovenská MISS 2015.

Proč jste se rozhodla podpořit projekt Vostrá krása?

Projekty, které vznikají s cílem pomoci druhým, mi jsou obecně sympatické. Vostrá krása je navíc projekt, který pomáhá organizaci Krása v srdci, se kterou už několik let spolupracuji. Krása je navíc spojená s mým pracovním životem. A abych byla ve své profesi úspěšná, musím být někdy také trochu “vostrá”.

Jak se Vám líbí obrázky Petra Šrédla, který Vostrou krásu ilustruje?

I když já sama kreslit vůbec neumím, umění mám ráda. Ocením, když někdo vládne citu pro přesnost a detaily, což je Petrova přednost (poznámka: obrazy a um malíře Petra Šrédla si prohlédněte na adrese www.sredl.eu).

Jaký máte vztah k fantazii a science fiction?

Miluji fantazii mého tříletého synka. Neustále mě překvapuje a rozhodně mu v jeho fantazírování nebráním. Naopak. Osobně se ale přikláním k reálným věcem a science fiction příliš nevyhledávám, i když je pravda, že několik filmů s touto tématikou mě uchvátilo.

Kdy jste byla naposledy v kině na nějakém fantastickém filmu?

To už je hodně dávno… Naposledy jsem asi viděla Gravitaci.

Co říkáte na sexy akční hrdiny ve fantastických filmech? Máte nějakého oblíbeného?

Přijde mi, že pro výběr akčních hrdinů je sex appeal podmínkou :). Narychlo si vzpomenu na Leonarda Di Capria, který mě fascinoval svým výkonem ve filmu Počátek.

Jakou knížku jste naposledy četla?

Koupila jsem si celou edici autora Paula Coelha a postupně se pročítám jednotlivými knihami. Nedávno jsem dočetla knihu Alef.

Jakou byste chtěla mít superschopnost a k čemu byste ji využila?

Chtěla bych umět létat. Miluji přírodu a pohled na krásy naší země z výšky. Na vrcholcích hor jsem v sedmém nebi a častokrát si přeji: “Jen se rozletět”.

Z jakého úspěchu či dokončeného projektu máte největší radost?

Nejvíce se raduji z mé rodiny. Štastnou mě také dělá má práce. Úspěchem je pro mě působení v České televizi na pozici moderátorky pořadu Sama doma. Radost mám také z každé koruny, která doputuje na konto Plzeňských organizací Dobrý skutek a Krása v srdci.

Co plánujete do budoucna?

I nadále spokojeně žít :). Ne, vážně. Nerada konkrétně plánuji. Ráda bych znovu zažila ten krásný pocit, když v ženě roste nový život, ráda bych i nadále moderovala hezké akce, ráda bych i nadále běhala, tancovala (salsu, zouk, bachatu), jezdila na kole, ochutnávala dobrá jídla, bavila se s přáteli. Prostě si užívala každého dne naplno.

Co byste vzkázala čtenářům scifi webu Vanili.cz?

Hezké pozdní léto a fascinující zážitky u oblíbených a nových filmů.

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička. Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!