UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Rozhovor s producentem Matějem Chlupáčkem

O unikátním filmu Hany točeném na 1 záběr a o scifi ...

Matěj Chlupáček

Letošní filmový festival Finále Plzeň slavnostně zahájí předpremiéra filmu Hany. Finále Plzeň (27. ročník) se letos uskuteční v Měšťanské besedě od 27. dubna do 3. května a film Hany je zvláštní tím, že režisér Michal Samir a producent Matěj Chlupáček film natočili v září 2013 v centru Plzně v průběhu pouhých tří nocí.

Film Hany je prvním českým celovečerním filmem natočeným „na jeden záběr“. Podobná technologie byla například několikrát využita i u oblíbeného filmu tvůrců Hany s názvem Potomci lidí režiséra Alfonsa Cuaróna.

Snímek Hany se podařilo natočit za neuvěřitelné tři noci v ulicích Bezručova, Františkánská a Bedřicha Smetany. „Plzeň jsme si vybrali především pro nádherné lokace vcentru a ohromnou vstřícnost města,“ říkají v rozhovoru zveřejněném na portále REGIONPLZEN.CZ režisér Michal Samir a producent Matěj Chlupáček.

Celý příběh a herecké akce se dva měsíce před natáčením každý den důkladně zkoušely se všemi 50 postavami, které ve filmu hrají. Do hlavní role své generační výpovědi obsadili tvůrci držitele Českého lva Ondřeje Malého, objeví se v něm i Hana Vagnerová, Jitka Schneiderová, Pavla Tomicová a další známé tváře.

Trailer k filmu Hany

Finále Plzeň letos přináší řadu novinek. Spolu se současnými českými celovečerními a dokumentárními novinkami se o Zlatého ledňáčka utkají poprvé i slovenské filmy. Svoji samostatnou soutěžní kategorii bude na festivalu poprvé mít také české a slovenská televizní tvorba.

Režisér Michal Samir a producent Matěj Chlupáček - fotogalerie

Postkatastrofický scifi film Potomci lidí je Váš oblíbený a technikou jednoho záběru je podobný Vašemu poslednímu filmu Hany. Jaký máte vztah ke scifi?

Scifi žánr mám rád. Hrozně rád bych natočil nějaký science fiction film.

Jaký scifi film je podle Vás nejlepší?

Jednoznačně film Stanleyho Kubricka "2001: Vesmírná odysea". Tento film už ani nevnímám jako scifi film, ale jako něco zásadního, unikátního, metafyzického. Je to kultovní záležitost.

Váš film Hany bude mít předpremiéru na letošním plzeňském festivalu Finále. Čím je film Hany unikátní?

Film Hany jsme natočili za tři dny na tři záběry a to je v české kinematografii skutečně rarita. Na světě vzniklo technikou jednoho záběru celkem asi 7 filmů.

Alfonso Cuarón natočil scifi film Potomci lidí částečně také technikou jednoho záběru. Jak se Vám líbí poslední film Alfonse Cuaróna Gravitace?

Film Potomci lidí mám hodně rád, ale Gravitace mne až tak nenadchla. Pokud se bavíme o scifi filmech, musím ještě potvrdit, že se mi například líbí trilogie Matrix, na které jsem vyrostl.

 

Děkuji za rozhovor


Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti