UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Marie Doležalová chce být scifi hrdinkou

11.2.2015 ( - vanili - ) Marie Doležalová je sympatická a vtipná mladá dáma, se kterou jsem měl tu čest natáčet propagační snímek k fantastickému filmu Kruanova dobrodružství. Přečtěte si rozhovor, ve kterém se Maruška v sexy kostýmku kosmonautky z budoucnosti přiznává, jaký má vztah ke scifi.

Rozhovor s Marií Doležalovou

Jaká je Vaše role v projektu Kruanova dobrodružství?

Moje postava se jmenuje Tila. Je to prostě typická komiksová hrdinka, která je nad věcí a umí bojová umění. Ale samozřejmě, autor komiksu, pan Toman, jistě dobře věděl, proč tuhle postavu nakreslil zrzavou. Svou ohnivou kšticí odvede pozornost protivníka, a pak ho přepere. Takhle si to aspoň představuju já.

Jaký máte vztah ke scifi a k fantastickému žánru?

Myslím, že na to, že jsem holka, poměrně dobrý. Znáte to-holky většinou moc nezajímají nějaký roboti a vznášedla. Mě taky ne, ale zajímá mě scifi, když má nějaké poselství. Vždycky jsem sci-fi autory obdivovala. Je přece potřeba neskutečné fantazie, aby člověk popsal svět v budoucnosti. Třeba Orwellova 1984? To je přece úžasná ukázka toho, jak se sci-fi stane klasickou knihou, která se vyjadřuje k současnosti. No a fantasy? Jasně, no. Přečetla jsem Pána prstenů, hrála jsem dračí doupě....nerada bych to vytahovala, vždycky se mi pak lidi smějou...

Četla jste komiks Vlasty Tomana Kruanova dobrodružství?

Ne. Minulo mě to. Ale já tak nějak celkově na komiks moc nejsem. Neumím číst obrázky. Ale nikdy neříkej nikdy, třeba se ze mě ještě stane komiksová sběratelka.

Proč by se měl podle Vás film Kruanova dobrodružství natočit?

Protože projekty, které vznikají z lásky a z nadšení mají vždycky v sobě něco navíc. Protože všichni v týmu kolem filmu jsou takoví hraví a každý by do toho dal něco ze sebe.

Kdo by se vám líbil jako sexy chlap v roli Kruana?

Napadá mě samozřejmě rovnou Holywood. Takový Brad Pitt? Možná, až vybereme na hithitu první várku peněz, mohli bychom spustit hned druhou kampaň. Jmenovala by se: "Pomozte nám vybrat miliardu, aby si Marie zahrála po boku Brada."

Hrála jste někdy v nějakém scifi či fantasy snímku?

Ne, ale byla jsem na Tolkien Conu, to je festival nadšenců kolem Tolkiena. Můžete tam být jako elf, nebo jako trpaslík, chodíte tři dny v kostýmu, posloucháte přednášky na zcela fantasy témata. Třeba: "Mohla by vlkodlaka zabít štříbrná kulka, vypálená z měděné zbraně?" Mám na to hrozně zajímavé vzpomínky. Řeknu vám, že někteří lidé jsou do fantasy světů naprosto "zažraní".

Líbí se vám scifi filmy?

Nejsem nějaký velký znalec, ale ano, líbí. Hlavně jsem si vždycky hrozně přála hrát nějakou sci-fi hrdinku. Zatímco v současných filmech herečka hraje většinou hrozně normální věci, ve scifi filmu jsou daleko zajímavější herecké úkoly. Je přece hrozně lákavé hrát věci, které si člověk ani neumí pořádně představit. Třeba, že jste robot, co má city.

Na jakém fantastickém filmu jste byla naposledy v kině?

Atlas mraků. To je takové scifi a zároveň fantasy a všechno dohromady. Úžasné dílo sourozenců Wachovských. Doporučuju.

Kdyby bylo možné strávit dovolenou na jiné planetě, letěla byste?

Já jsem každých čtrnáct dní na mé planetě yo, tak se jmenuje pořad pro děti, co moderuju na ČT Déčku, takže asi ani ne. Tam si užiju hvězdy, galaxie a krátery.

Kdyby Zemi hrozila invaze nepřátelských sil z vesmíru a OSN by vás vybrala jako vyjednavače, jak byste přesvědčila mimozemského generála, aby nás nechal na pokoji?

Rychle bych shromáždila největší umělecká díla, která na planetě Zemi máme. Dala bych si do pracovny přinést všechny Van Goghy, pustila bych Mozarta, nebo možná Dvořáka...snažila bych se generála přesvědčit takhle. Dojmout ho tím, co lidstvo dokázalo. A vzala bych si samozřejmě šaty s velkým výstřihem.

Na závěr se zeptám na slušivý kosmický oblek, ve kterém jsme natáčili propagační snímek. Jak se vám líbí a jak jste se v něm cítila?

Líbí se mi, ale na pocity se radši neptejte. Byl mi těsný, byl snad z gumy, a nemohla jsem se hýbat. Ale jako herečka jsem na sobě nedala nic znát.

Fotogalerie

Co byste vzkázala fanouškům, aby podpořili naši kampaň na HITHIT.cz?

Myslím, že hithit.cz je geniálně vymyšlen, protože když se peníze nevyberou, peníze se vám vrátí. Čili risk je minimální, a radost je veliká, když se podaří peníze vybrat. Myslím, že není potřeba lidi nějak hrozně nutit, aby na Kruana přispívali. Věřím, že pokud to tak má být, a nadšení všech tvůrců Kruanových dobrodružství je opravdové, prostě se nám nějak povede to vybrat a natočit.

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!