UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

S Karolínou Koblenovou o scifi

Karolína Koblenová - výtvarnice a modelka ze Stříbra, ve fotografické soutěži týdeníků Reflex se svým provokativním a zároveň fascinujícím nahým autoportrétem s mrtvými ptáčky získala třetí místo v kategorii Akt v interiéru a posléze za tuto fotografii získala Cenu šéfredaktora Reflexu roku 2012.

Zároveň byla Karolína jako fotomodelka úspěšná v roce 2011 díky fotografii Marie Fišerové, která získala 3.místo v soutěži Akty X v kategorii Akty v interiéru. K uvedeným cenám gratulujeme!

( - vanili.cz - 20.1.2014, foto © www.murhaaya.com)

Myslíte si, že je vesmíru život?

Myslím že ano, souhlasím s tím, jak se už docela "okoukaně" říká, že při tom, jak je vesmír velký, je nepravděpodobné, že jsme jediným životem. Přijde mi to logické.

Co říkáte na plánovanou cestu lidské posádky na Mars bez možnosti návratu? Po celém světě se našlo 200.000 zájemců o kolonizaci Marsu, kteří se do projektu Mars One přihlásili.

No, já bych nešla, nejsem typ na kolonizování čehokoliv. Radši tady budu s naší Planetou až do konce a uvidím všechnu tu dekadenci a krásu zkázy.

Láká Vás cestování vesmírem? Kdyby byla šance, letěla byste se podívat na Měsíc, Mars či do úplně jiné sluneční soustavy? Mohla byste vytvořit úžasné fotografie člověkem zatím neodhalených míst.

Upřímně, nevím, co by bylo na Měsíci k vidění, leda, že by byl jako ve filmu Iron Sky plný steampunkových esesáků... Mars to samé, tam nic zajímavého není. Vydala bych se někam, kde žijí emzáci, já přeci jen jsem hlavně figurální fotograf a portrétista :-).

Co říkáte myšlence nafotit akt na Měsíci u nějakého hezkého kráteru? V průhledném skafandru by to šlo.

A s americkou vlajkou ve stylu pin-up... Jo, to by asi šlo...

Jaké jsou Vaše 3 nejoblíbenější fantasické filmy a proč?

Alien, všechny díly, a to proto, že jsem na něm vyrostla, stejně jako na knihách Jurského parku a seriálu Červený Trpaslík (jedu ho stále dokola už snad 13 let...). Pak mám ráda Terminátora a tyhle starší věci (Predátory atd.), vždycky mě dojme A.I. (Umělá inteligence) a mám ráda filmy typu (již zmíněný) Iron Sky. Docela se těším na Machete Kills in Space, jestli se to fakt natočí. Z Fantasy mám ráda samozřejmě Hobbita a Pána Prstenů, a samozřejmě i tu jistou velmi slavnou českou dabingovou verzi, kde je Šmajdalf Šmejdoplášť.

Zahrála byste si ráda v nějakém sci-fi trháku?

I ve sci-fi netrháku. V nějakém dobře udělaném béčku, ideálně nějakou fakt ironicky špatně napsanou postavu. Nebo emzáka.

Jaký herec je podle Vás sexy a stál by za hřích?

Přijdou mi sexy spíš herečky... třeba Tilda Swinton. Ale hodně se mi líbí ten člověk, co hraje Smrt v Supernatural. A miluju Hopkinse.

Kdybyste mohla být mužem na 15 minut, co byste chtěla jako chlap vyzkoušet?

Já bych chtěla být mužem mnohem déle, za patnáct minut bych si toho moc neužila...

Jak vnímáte lidskou krásu? Co je na mužích a ženách krásné?

To je hodně složité, vnímám to jako celkovou souhru formy a osobnosti, něco co dohromady funguje magicky ačkoliv se třeba jedno či druhé vymyká normálu.

Pořádáme soutěž o nejhezčí nejkratší scifi povídku do 100 znaků. Zúčastníte se?

To bych docela ráda, ale za á si myslím, že už mě literární můza opustila a za bé mám docela nabitý program a málo času.

Máte ráda fantastickou literaturu? Četla jste někdy scifi povídky či romány?

Z literatury je mojí největší vášní viktoriánský a gotický román, někteří představitelé postmodernismu (tam už ty prvky scifi bývají) a horor. Takže vyloženě na čtení těchto žánrů nejsem. Četla jsem zamlada (na nižším gymnáziu) pár knížek Star Wars a nějakého Stanislava Lema a Crichtona. Pak mi ale učaroval Stephen King a taky staré romány jako Frankenstein nebo Fantom Opery a našla jsem se.

Máme v plánu spustit fotografickou soutěž SCIFI AKT. Chtěla byste být patronkou soutěže a porotkyní nebo raději soutěžící?

Tak tady myslím, že bych byla celkem kompetentní být porotkyní. Přeci jen, v aktu se vyznám...

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se chtěla vydat a proč?

Určitě do 19. století, druhá polovina, Anglie nebo Francie. A všechno procestovat a poznávat se s lidmi... to je můj geekovský sen. Nebo začátek 20. století a být u zrodu kinematografie Potom 60. léta 20. století, kdy bych chtěla proniknout do společnosti okolo Andyho Warhola a jeho Factory a trochu zapařit.

Co byste chtěla vzkázat čtenářům portálu VANILI.cz?

Live long and prosper!

Děkuji za rozhovor!

Autor rozhovoru, otázky položil: Jan Vavřička

Foto: © Karolína Koblenová (děkujeme za použití)

Odkaz na stránky Karolíny Koblenové: www.karolinakoblenova.cz a facebook.com/KKoblenova

Poznámka redakce: další unikátní rozhovory si přečtěte na stránce Významné osobnosti

Fotogalerie