UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Rozhovor s režisérem Jaroslavem Šetkem

O českém scifi filmu Drsný spasitel

Pane režisére, představte nám film, který natáčíte.

Film se jmenuje Drsný spasitel a jedná se o adaptaci románu Miroslava Žambocha. Jedná se o sci-fi odehrávající se v Čechách po druhém ukřižování Krista a po mnoha valkách mezi lidmi, démony, upíry a bohy.

Jaká máte vztah k žánru scifi?

Sci-fi a Fantasy jsou dva žánry, které miluju a které mě pronásledují celé dětství až do současnosti.

Jak vznikla myšlenka natočit Drsného spasitele?

Před čtyřmi roky, kdy jsem ještě studoval filmovou školu ve Zlíně, mě můj bratranec, který zde studoval kameru (je také hlavním kameramanem filmu), vozil autem každý týden do Zlína a zpět do Jihlavy. Já jsem si v autě zkracoval cestu čtením. Narazil jsem na knihu Míry Žambocha a hned, jak jsem se začetl, jsem si začal představovat, jak by to mohlo vypadat na plátně. V tuto chvíli vznikla myšlenka, že do toho půjdeme.

Jak dlouho film vzniká a kdy bude dokončen?

Projekt vzniká třetím rokem. V současné době se blížíme do poslední fáze preprodukce a na 1.listopad 2015 je naplánována první klapka. Všechno začalo u Míry Žambocha, se kterým jsem se po dlouhém nahánění přes fanouškovské stránky spojil a sešli jsme se v Potrefené Huse v Praze. Míra je super člověk, strašně ochotnej a navíc mi navrhnul, že by sám chtěl napsat scénář za symbolickou korunu, což mě nadchnulo, protože kdo jiný ten svět zná líp než sám autor.

Co vás na tomto projektu nejvíc baví?

Kolektiv, který na něm spolupracuje. Lidi a fanoušci jsou strašně ochotný a pomáhají nám víc než jsem doufal. Když jsme vyvěsili na Facebook informaci, jestli by se nenašel komparzista v kostýmu, přišlo nám přes sto fotografií, ze kterých v současné době vybíráme ty, co se nám nejvíce hodí a všechny potom oslovíme ke konci srpna. Všichni lidi ve štábu jsou naprosto v pohodě a berou svojí práci svědomitě a s úctou ke knižní předloze. Je to velká odpovědnost zfilmovat adaptaci, protože se samozřejmě najde spousta lidí, kteří budou mít naprosto odlišný pohled. S tím se ale musí počítat a nutí nás to k tvrdší práci.

 

Fotogalerie Drsný spasitel

Partnerem filmu je scifi web VANILI.cz

Jaké jsou oficiální www stránky filmu?

www.facebook.com/DrsnySpasitel

Z jakého Vašeho posledního projektu máte radost?

V podstatě z každého projektu, kde zůstává nějaká tvůrčí iniciativa a kde nad Vámi nestojí člověk, co Vám říká, že to děláte špatně, protože jedině jeho pohled je ten správný. Bohužel je dnes víc takových, než ryze nezávislých projektů. Největší radost mám v tuto chvíli z tohoto projektu, kde jsme si nechali naprostou tvůrčí volnost.

Jaký scifi film je podle vás nejlepší?

Na sci-fi jsem vyrostl. Když jsem byl malej, tak mě strašně fascinovalo Star Wars, což mi zůstalo do teď a vzpomínám si na tu melancholickou chvilku, kdy jsem v epizodě II viděl poprvé Yodu vytáhnout světelný meč. Pamatuju si, že se polovina kina strašně smála a já tam skoro brečel dojetím :-).

Myslíte si, že ve vesmíru existuje mimozemský život?

Bylo by pošetilé se domnívat, že jsme jediné místo ve vesmíru, kde to žije. Pokud ano a vzhledem k tomu, že tomu zřejmě nebude dlouho, protože se pozabíjíme navzájem, tak se někde stala chyba.

Představte si, že byste mohl být na 1 den ženou. Co všechno byste chtěl vyzkoušet?

Chtěl bych vyzkoušel zvládat víc věcí naráz a dohonit všechny resty, co se mi kupí na stole.

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička. Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!