UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jakub Zombí Gründler vytvořil nejhezčího sexy vetřelce

	
Jakub Zombí Gründler vytvořil nejhezčího sexy vetřelce

SFX con 2014 - veletrh InterBeauty

Jakube, gratuluji k vítězství v soutěži maskérů! O jakou soutěž se přesně jednalo?

Jednalo se o SFX con 2014 v rámci veletrhu Interbeauty, kterou pořádalo studio FX Creator...ukázka a prezentace filmových masek...v rámci toho se pak i vybírala nejlepší maska :-).

Co pro vás vitězství znamená?

Znamená to pro mě ocenění mé práce, náročné přípravy...a to, že se to lidem líbí, že má cenu pokračovat, učit se a zdokonalovat dál...hnací motor pro to, být ještě lepší.

Jak dlouho dopředu jste se s modelkou Karolínou na soutěž připravovali?

16.3. jsem udělal odlitek obličeje, den dva na zpracování a připravení obličeje, na který pak z plastelíny vymodeluji sculpturu, v tomhle případě obličej mimozemšťanky...poté udělání formy...a poté udělat masku samotnou z pěnovýho latexu...takže necelej měsíc, s menšíma pauzama, kdy sem na tom nemohl dělat. Každopadně spolupráce s Karolínou naprostá bomba...při maskování si absolutně na nic nestěžovala (samozřejmě neměla důvod :-) ale ono vydržet sedět několik hodin a nechat se maskovat je fakt záhul, jak pro maskéra, tak pro modela.), tak pak i po dokončení, kdy se vžila do role a mojí masku neskutečně prodala a minimálně půl úspěchu je díky její prezentaci.

Kolik bylo soutěžících?

Bylo nás tam 8 maskérů.

Proč si myslíte, že jste vyhráli?

No bylo to o fous, porota složená s profesionálů nemohla rozhodnout mezi mojí sexy alienkou a mezi hellgirl, kterou dělala vítězka podzimního interbeauty...proto to porota nechala na divácích...a ti rozhodli (takže díky, diváci!) :-) A jak sem psal výše, Karolína byla vynikající při prezentaci .-).

Jaká je vaše profese?

Zatím se učim na barrandově ve studiu FX CREATOR Vlada Taupeshe a Josefa Raracha...a doufám, že filmové masky budou má profese :-) Každopádně bych chtěl klukům poděkovat, že mě cepujou a díky tomu ze mě snad něco bude :-) takže díky Vlado a Josefe!

Jaký fantasy nebo scifi film je váš nejoblíbenější a proč?

Film "Pan Nikdo"...to je moje top, mám rád takový to "jaký by to asi bylo, kdyby..." ...a z takových těch klasických scifi s monstrama a mimozemšťanama...hmmm...asi "The Thing" od Johna Carpentera a "Aliens" od Jamese Camerona...tady ani snad nemusim dodávat "proč".-)

Na čem jste byl naposledy v kině?

Dřív jsem byl v kině pečený vařený, ale cena lístku je veliká...a proto chodim většinou jen na filmy, od kterých si hodně slibuju..naposledy mě dostala Nymfomanka :-)

Koho z filmových hvězd byste chtěl maskovat úplně nejvíc?

Ať přemejšlim jak přemejšlim, netušim ;-) hlavně aby snim byla příjemná spolupráce.

Chystáte se na nějakou obdobnou soutěž?

Na podzim bude veliká soutěž na podzimnim Interbeauty Prague...se zajímavým tématem (co se týká FX soutěže)...a pokud se mi to povede, tak to bude masakr :-) ...ale ještě 12. července proběhne FX con na Barrandově, kde bude k vidění spousta filmových masek :-)

Kolik masek jste již vytvořil?

Celkem dost, ale drtivá většina je taková moje amatérská tvorba, k vidění na mých FB stránkách "zombího obludárium"...od 20. ledna sem ale začal s kurzama ve studiu FX Creator, kde se učim profi postupům filmových masek.

Jaká byla nejtěžší maska co se týče náročnosti výroby?

Co se týká mojí amatér tvorby (ale pozor, pořád rozhodně nejsem žádnej profík!) tak asi tlustá zombie na zombie walk 2012...co se týká masek vyloženě filmových (jakože postup, materiál a i aplikace na tělo), tak asi ta sexy (ano sexy!) mimozemšťanka.

Už jste nějakou soutěž absolvoval?

Tohle byla moje první, když nepočítám pravidelnou účast v top 5 na zombiewalcích .-)

Máte rád filmy o vetřelcích?

Jakože Giger? Scott? Cameron? Ripleyová?..atd?..ano, ty filmy mám velmi rád, hlavně první dva díly...o milimitrovej fousek vede druhý díl, díky super hláškám..Hudson forever!....Alien vs Predátor jde mimo mě.

Máte přezdívku Zombie, proč?

Na serveru lide.cz (dříve fajn sociální síť), když to ještě stálo za to, tak jsem tam měl profil "mr.rob.zombie"..skrze diskuze jsem se tam seznámil se spousta lidma..a jak mě všichni nejprve znali jen přes ten nick, tak..prostě mi to nějak zůstalo..."zombí".-)

Viděl jste zombie scifi film Poslední dny na Marsu?

Film Poslední dny na Marsu jsem viděl a líbil se mi :-). Byla příjemná zábava..pěkná atmosféra stísněné vesmírné stanice a i to napětí se tam našlo :-).

Co byste vzkázal čtenářům scifi portálu VANILI.cz?

Díky za šanci se tady prezentovat ...a všem ať se do budoucna daří.

Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička

Foto: murhaaya

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti