UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Jak se žije se scifistou?

Dnes jsme se zeptali členky poroty literární soutěže "O nejlepší, nejkratší scifi povídku" Pavly Vavřičkové, jaký vztah má ke scifi, jak se stala porotkyní ve scifi soutěži a vůbec, jak se jí jako ženě žije se skalním scifistou.

 

Jaký máte vztah ke scifi a jak tento vztah ovlivňuje váš vztah k vašemu manželovi scifistovi a do jaké míry manželova vášeň ke sci-fi ovlivňuje Váš manželský život?

Můj vztah ke scifi je kladný. Dokud jsem nepotkala manžela, tak kolem mne scifi jen tak procházelo. Dalo by se říci, že jsem koukala na tyto filmy proto, že se mi líbily a ne proto že to je scifi. Náš manželský život to neovlivňuje a vůbec mi nevadí scifi obrázky v bytě a skříňka naplněná scifi filmy na DVD.

Proč a jak jste se stala porotkyní v literární scifi soutěži a jak se vám tato pozice a soutěžní povídky líbí?

Vlastně tak nějak jsem do toho spadla. Když můj manžel s tímto návrhem uspořádat soutěž přišel, připadalo mi to super. Ale nečekala jsem takový velký přiliv příspěvků a vůbec jsem u prvního ročníku netušila, že budeme pokračovat.

Některé povídky se mi líbí více jiné méně, ale neustále žasnu nad kreativitou autorů. Povídky hodnotím z více hledisek, není to tedy o tom, že když nějaká není přesně můj šálek kávy, že automaticky dostane méně bodů.

Jak často sledujete scifi filmy? Nutí vás manžel ke sledování scifáčků a perete se o televizní ovladač?

O ovladač se nepřetahujeme, ale je pravda, že kolikrát si říkám, že už bych se mohla kouknout taky na něco jiného. (smích)

Porotkyně literární soutěže Pavla Vavřičková

 

Jaký je Váš nejlepší fantastický film a proč?

Jednoznačně Avatar kvůli nádherné přírodě, zvláštním a krásným mimozemským zvířatům a hezkému scénáři. Také se mi líbil například scifi film Vyměřený čas a Ostrov.

Jakou scifi knížku nebo povídku jste naposledy přečetla a jak se vám líbila?

Vzhledem k tomu, že teď kvůli naší malé Kačence na čtení moc čas není, tak naposledy jsem přečetla Vostrou pohodu od J. Vavřičky. No a jak se mi líbila? Na to snad nemusím ani odpovídat. Nemá chybu! Kdo nečetl, doporučuji. A doufám, že se dočkáme taky nějaké další.

Přitahují vás akční hrdinové ze scifi filmů? Přijde vám sexy například Neo z Matrixu (Keanu Reeves) nebo Ewan McGregor ve filmu Ostrov?

Vyloženě mě nepřitahují. Ale na hezké muže se podívám ráda, která žena taky ne, že? (smích)

Máte ráda fantastické obrázky?

Fantastické obrázky mám ráda, ale dávám přednost přírodním a zvířecím motivům, drakům, vílám a dalším fantasy motivům.

Co byste vzkázala fanoušků scifi a všem návštěvníkům portálu Vanili.cz?

Aby se nebáli a posílali jak obrázky tak povídky do soutěží, už se těším, až budu hodnotit. Je to vždycky těžké vybrat jen jednoho vítěze, ale tady nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se!

Přeji všem hodně kreativity a štěstí.

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti