UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Spisovatelka Hanina Veselá právě vydává novou knihu Drak bere vše!

Rozhovor s Haninou Veselou pro VANILI.cz

Na čem nyní pracujete?

Série knih o telepatce s poetickým jménem Magnólie, z prostředí českého herního světa Asterion. Cyklus má ambice oslovit nejen hráče dračího doupěte a pařany RPGéček, ale i milovníky kvalitní fantasy. V této dark fantasy přátelství jde ruku v ruce se zradou, láska znamená slabost a pomsta má lahodnou chuť. Hlavní protagonistkou knih je atraktivní zrzka, telepatka Magnólie se sexappealem a vražedným instinktem kobry královské. S tou se čtenáři mohli setkat v románu "Magnólie a démon", který vydalo v roce 2012 nakladatelství Mytago, dále v miniknížce "Slza pro dračího pána" (Mytago, 2014) a na prosinec 2015 se chystá třetí kniha, "Drak bere vše".

Drak bere vše v předprodeji!

O jaký jde žánr?

Dark fantasy z herního světa. Asterion je zvláštní svět. Je to svět splněných snů i nočních můr. Vychází od roku 1999, na jeho tvorbě se vystřídalo zhruba 40 tvůrců, a obsáhl třináct herních příruček, popisujících nejrůznější prostředí a témata. Najdeme tu různá klimatická pásma, státy připomínající pozdně středověkou Evropu i Dálný východ, husté neprostupné lesy, nehostinné pouště, starobylé rozvaliny i hlubinné podmořské říše.

Prozraďte, proč vlastně píšete knihy.

Psaní mě baví a svým způsobem uklidňuje. Když používám již fungující svět a jednou nastavená pravidla, mohu se o to víc soustředit na osu příběhu a postavy, které občas prochází opravdu bouřlivým vývojem.

Jak dlouho na knižním projeku pracujete a kdy bude dokončen?

První příběh o Magnolii vyšel v roce 2011, povídka "Derteonský roh". Byla součástí antologie "Hry s příběhem", která vycházela z kulis různých herních světů a nesla podtitul Zločin a trest. Pak následovala další sbírka "Her s příběhem", Ocel a krev. Opět jsem přispěla se svoji hrdinkou (novela Plavenský div) a pak následoval román "Magnólie a démon". Momentálně mám promyšlené ještě tři knihy a několik kratších textů. Celé to hodlám uzavřít smrtí hlavní hrdinky, ale kdy ta nastane, nemohu předvídat.

Co vás na tomto projektu nejvíc baví?

Charismatické postavy a jejich dramatický vývoj.

Na jaké Vaše knihy se můžeme v nejbližší době těšit?

Dva nové příběhy ještě letos - kromě slibované knihy "Drak bere vše" vyjde ještě novela "Studená krev" ve sbírce "Marellion".

Z jakého Vašeho posledního projektu máte radost?

Povídka "Mrtví patří do hlíny", která vyšla časopisu Pevnost 10/2015. Anotace: S nekromanty je nejlepší nic si nezačínat. Tohle pravidlo se snaží telepatka Magnólie striktně dodržovat. Používání zakázané magie i neustálá blízkost smrti totiž člověka poznamená a změní jednou provždy. A rozhodně ne k lepšímu. Jenže, občas nastanou situace, kdy se nedá dělat nic jiného, než s Pány mrtvých spolupracovat. Obzvláště, když je ve hře vlastní život a kolem jen nehostinná poušť. To pak i výprava do legendární hrobky plné smrtících nebezpečí získává nečekanou přitažlivost.

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se vydala?

Do Anglie 17. století, konkrétně do jeho druhé poloviny. Kdo by nechtěl zažít "věk smyslnosti" - stuartovskou, dekadentní a absolutistickou monarchii?

Máte ráda scifi filmy? Jaký je podle vás nejlepší?

Všechny, kde hraje Tom Hiddelston. Takže Thor II. Počkat, cože, že je to fantasy? Tak první díl Avengers? No dobře, vážně: "On the Beach" - ten černobílý. Konečná spravedlnost, z které neexistuje žádná výjimka.

Myslíte si, že ve vesmíru existuje mimozemský život?

Bohužel asi ano. Bylo by naivní se domnívat, že jsme v tom nekonečnu sami.

S jakou pohádkovou postavou nebo nadpřirozenou bytostí byste se chtěla pomilovat?

No to je jasné. Loki. Všechny by ho chtěly.

Představte si, že byste mohla být mužem na 1 den. Co všechno byste chtěla stihnout vyzkoušet?

Chtěla bych ledacos, ale nejvíc bych byla zvědavá na "mužský způsob uvažování".

Využijte předobjednávku knihy Drak bere vše za super cenu!

Neváhejte a využijte časově omezenou akci! Knihu si můžete právě nyní předobjednat jen za 209 Kč na stránce http://www.fantasyobchod.cz/drak-bere-vse.

Doporučení

Hanina Veselá doporučuje navštívit stránky www.mytago.cz.

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti