UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Režisérka Eva Toulová o svém novém filmu Štastná

Rozhovor s režisérkou Evou Toulovou

4.11.2015 ( - vav - ) Zeptali jsme se režisérky Evy Toulové, jaký má vztah ke scifi, ale především na to, jak vznikal film Šťastná a co pro ni znamená. Snímek Šťastná je celovečerní film, který byl loni uvedený v kinech po celé ČR. Vypráví o hlavní hrdince Viktorii Šťastné, která odjíždí studovat do Prahy hereckou akademii. Záhy však zjišťuje, že se její původní ideály nesetkávají s realitou. Dostává se do party protřelých studentek, které pojímají hereckou kariéru zcela osobitým způsobem. Film odpovídá na otázku, co všechno je Viky ochotná udělat pro úspěch?

Hlavní roli ztvárnila Andrea Daňková a David Kraus, dále hráli Ljuba Krbová, Dana Morávková, Jan Hrušínský, ale třeba i Sámer Issa a Ilona Csáková.

Jaký je žánr filmu Šťastná?

Film Šťastná je snímkem určeným především pro ženské publikum. Jedná se o romantický film ze současnosti. Tento žánr byl vybrán především z důvodu omezeného rozpočtu. Jednou bych ale chtěla natočit historický velkofilm. Tak uvidíme.

Jak film vznikl?

Já jsem v podstatě jeho vznik, s mým kameramanem Kubou Křenem, iniciovala. Scénář jsem začala psát ještě, když jsem studovala FAMU. Po jejím absolvování jsem se vrhla do realizace.

I s postprodukcí film vznikal téměř dva roky. Jenom natáčení nám zabralo skoro rok, protože jsme točili nepravidelně. Najít společné termíny tak, aby měli čas všichni, byl neskutečný problém. Navíc nás provázeli nemoci, zranění, zlomeniny herců, takže časově bylo natáčení opravdovým oříškem.

Oficiální trailer filmu Šťastná

Z jakého vašeho posledního projektu kromě filmu Štastná máte největší radost?

V současné době jsme točili reklamu pro pánské obleky s Martinem Krausem. Moc se těším na výsledek, přestože se raději zaměřuji na film, než na reklamu – u této bude stát výsledek určitě za to!

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se vydala?

Z historie mě láká Starověký Egypt, ráda bych se setkala s malíři renesance a líbí se mi elegance a noblesa první republiky. Kdybych ale měla možnost cestování v čase, tak jak se znám, nejraději bych se podívala do budoucnosti. Poměrně často přemýšlím, jak to tu bude vypadat za padesát, sto let. Ráda čtu články o tom, kam se věda vyvíjí a jaký věděcké objevy a medicínské pokroky se chystají a mrzí mě, že se jích třeba už nedočkáme. Ale to bylo tak pořád – věda musí jít dopředu a každé období je v něčem krásné a jedinečné.

Máte ráda scifi filmy? Jaký je podle Vás nejlepší?

Scifi filmy patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších. Ze současnějších jednoznačně Počátek – ten se povedl! Dále bych vyzdvihla Na hraně zítřka. Jsem fanoušek všech dílů Vetřelce. Docela se mi líbil i Mr. Nobody. Za seriálů zbožňuji Červeného Trpaslíka.

Myslíte, že ve vesmíru existuje mimozemský život?

Určitě je to možné. Minimálně ve filmu určitě :)

Představte si, že byste mohla být na 1 den mužem. Co všechno byste chtěla stihnout vyzkoušet?

Zkusila bych si zahrát ragby, porazit všechny moje bratránky v páce a pořádně se porvat v hospodě :)

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce známé osobnosti

Fotogalerie