banner
banner

Dokončí Tomáš Krejčí film Poslední z Aporveru?

Podle serveru IHNED.cz překročil v roce 2012 rozpočet filmu Poslední z Aporveru 240 milionů korun. Dosud nejdražším českým filmem byl Tmavomodrý svět režiséra Jana Svěráka za 230 milionů korun. Film stále není dokončen a tak jsme se zeptali na aktuální situaci.

 

Pane režisére, jaká je nyní situace ohledně financovaní filmu Poslední z Aporveru?

Produkci filmu převzala renomovaná rakouská společnost East-West Distribution, která aktuálně jedná se svými partnery z Irska, Belgie a Francie aby nám pomohli zajistit náhradní financování za prostředky, které z rozpočtu filmu odcizil slovenský koproducent Marek Veselický.

Dlužíte vy nebo společnost, která film vytvářela či vytváří, někomu peníze?

Žádnou nezaplacenou fakturu neevidujeme.

Máte pro svá tvrzení nějaký důkaz?

Celý projekt byl na základě přání Fondu kinematografie a také našeho, auditován během minulého roku nezávislým auditorem Deloitte. Výsledkem auditu bylo, že naše strana dodržela veškerá pravidla, zákony a podmínky účelových dotací a také, že veškeré účetnictví projektu je vedeno správně.

Jaký je aktuální stav prací na filmu? Co je hotovo a kdy bude vše dokončeno?

Aktuálně vyrábíme mezinárodní verzi filmu s anglickým dabingem. Stále ještě je velký kus práce před námi zejména v kompozitingu vizuálních efektů. East-West Distribution dělá vše proto, aby film měli do roka v užívání a mohli ho premiérovat v Německu, Rakousku a Francii.

Video: Jak se točil Aporver

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!

Navštivte sekci SCI-FI QUEST pro ortodoxní scifaře!

Vychutnejte si speciální rozhovory se speciálními hosty Michala Březiny.

Vstoupit