UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Denisa Pfauserová se nebojí ničeho

Denisa Pfauserová

22.2.2015 ( - vanili - ) Denisa Pfauserová je usměvavá mladá herečka, která ráda fantazíruje a ničeho se nebojí. Setkali jsme se při natáčení propagačního snímku k chystanému scifi filmu Kruanova dobrodružství. Přečtěte si rozhovor, ve kterém Denisa prozradila, jaký má vztah k fantazii a proč by se měl natočit nový český scifi film!

Rozhovor s Denisou Pfauserovou o natáčení scifi filmu

Jaký máš vztah k fantazii, scifi a komiksům?

Fantazie obecně je zvlášť při mém povolání hodně potřebná až nutná. Baví mě. Ráda fantazíruju, někdy až moc. Ve škole jsem s tím měla i trochu problém, byla jsem myšlenkami pořád na své ,,rozkvetlé louce" a nedávala pozor. A s tím je vlastně spojeno i sci-fi, něco vytrženého z normálního běžného života. Je přeci nádherné představit si, že existuje jiný svět, než ten, který známe. A je skvělé, že se točí i jiné filmy, než sociální dramata plné každodenních běžných činností jako nákupy, třídní schůzky, vysedávání v hospodě a návštěvy u babičky. A co se týče komiksu, četla jsem ho spíš jako malá, hlavně klasický pohádkový, teď už se k němu dostanu málo, narazím spíš na nějaký krátký komiksový vtip, ale vyloženě komiksovým fandou nejsem.

Jak se ti líbí nápad zfilmovat český komiks Kruanova dobrodružství?

Přijde mi dobré, že padla volba na český komiks (Kruanova dobrodružství). Podporuje to tradici, kulturu země. Byly doby, kdy byla samozřejmost, že celý svět věděl, že máme dobré herce, spisovatele, malíře nebo básníky. Teď je to vždy velký úspěch, když někdo prorazí v zahraničí, ale není to samozřejmost. A já doufám, že se tyhle hranice zase brzy zboří, protože i naše malá zemička se má stále čím chlubit. Teď jen, aby se o tom vědělo.

Na co se ve filmu nejvíc těšíš?

Na celé natáčení vůbec. Na jeho techniku. ještě moc nevím, jak to bude vypadat, ale takový film nebude o tom, že můžete hrát ve svém oblečení a natáčet vedle v kavárně. Chce to pořádný kus práce maskérů, kostymérů, grafiků a tak dále. A bude těžké, aby to vypadalo dobře a nepůsobilo to lacině a směšně. Podobné natáčení jsem ještě nikdy nezažila, vždycky se to odehrávalo v realitě, ať už v současnosti nebo v minulosti, takže se těším i mimo jiné na to, že to pro mě bude zcela nová zkušenost.

Proč by měli fanoušci podpořit nový český film a přispět na jeho realizaci?

Právě proto, že jsme malá země s omezenými rozpočty a českému filmu se pomalu, ale jistě přestává věřit a je velké riziko, že zanikne úplně. A jak jsem říkala, natočit sci-fi, aby nevypadalo směšně, vyžaduje spoustu financí. Proto jestli chceme mít sci-fi, za které se nebudeme muset stydět, musí se rozbít opravdu velké prasátko s penězi. A doufám, že se najde dost lidí, kteří chtějí, aby tento film vzniknul.

Bojíš se spíše akčních nebo milostných scén?

Nebojím se. Ničeho. Strach nás jen brzdí.

Hrála jsi někdy nebo budeš hrát v nějakém scifi filmu?

Doufám, že budu, zatím ale nesmím nic prozradit.

Na jakém fantastickém filmu jsi byla naposledy v kině?

Moc do kina nechodím. Poslední fantasy film, na kterém jsem byla, byl Hobit. Úplně nadšená jsem ale z kina neodcházela. Technicky to bylo na výbornou, o tom žádná, ale příběh se podle mého strašně vlekl, všechno se hrozně natahovalo, divák už se po chvíli začne nudit...

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam by ses podívala?

Asi do dob první republiky. Tohle období mě vždycky přitahovalo.

Co bys na závěr vzkázala čtenářům Vanili.cz?

Aby nezapomínali na dítě v sobě a nepřestávali snít. Občas si dovolili zapomenout na složenky, dopravní zácpy a běžné starosti a jen tak si zafantazírovali. Jako děti jsme nepotřebovali vůbec nic k hraní, žádné mobily, tablety, počítačové hry, internet, nepotřebovali jsme, aby nás někdo bavil, uměli jsme to sami, jen se svou vlastní fantazií. Může se zdát, že se mi to mluví, když neznám vaše starosti. Ale on ten život není tak dlouhý, jak se zdá, tak abychom ho celý neprostarostovali.

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!