UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

David Šenk napsal scénář k novému českému fantastickému filmu Kruanova dobrodružství

Kultovní komiks Vlasty Tomana Kruanova dobrodružství ožívá. David Šenk napsal scénář a chystá se natáčení scifi filmu, který by měl potěšit statisíce fanoušků Kruana! Podpořte i vy tento unikátní projekt a staňte se fanoušky Kruana na Facebooku!

Rozhovor se scénáristou Davidem Šenkem

Co pro tebe znamená komiks Kruan?

S Kruanem jsem se seznámil někdy v 80. letech na stránkách speciálu ABC. Už jen samotná přebálka se mi vryla do paměti a odvažuji se tvrdit, že Kruan na zádech Kraba je něco jako ikona domácí fantastiky.

Jak jsi se dostal ke psaní scénáře?

Před pěti lety jsem se seznámil s Tomášem Krejčím, který mi nabídl, abych napsal knižní prequel k fantasy filmu Poslední z Aporveru, který právě připravoval. Je v tom háček, řekl mi tenkrát, film půjde brzy do kin a tu knížku potřebuji do dvou měsíců. Spal jsem tenkrát tak dvě hodiny denně a po dvou měsících mu předal Srdce Aporveru. Super, řekl mi, teď do dvou mesíců přepiš do knižní podoby i scénář. Když to bylo hotové, nabídnul mi, jestli bych se nechtěl poprat s komiksovou sérií o Žluté planetě od Vlasty Tomana a připravit scénář pro její filmové zpracování. Samozřejmě jsem chtěl.

Proč se podle tebe Kruan musí natočit?

Reprezentuje zajímavou část dějin fantastiky u nás. Na sci-fi komiksech v Ábíčku vyrostla nejméně jedna generace fanoušků a stálo by to rozhodně za to, uvidět ho v akci (nejen) na zádech Kraba.

Na co se fanoušci komiksu mohou v Kruanovi těšit?

Na Kraba a jeho setkání s domorodci, na vyhrocenou konfrontaci několika inteligentních ras na povrchu Žluté planety, na ďábelské Hor-tidy, na odvahu, intriky i romantiku.

Fotogalerie Natáčení Kruanova dobrodružství

Kdo by měl podle tebe hrát Kruana?

Produkce zvažuje Filipa Cíla, mně by se, a to je jen fantazie, líbil třeba Michael Dorn... před dvaceti lety.

Jakou sexy herečku oblečenou jen do cárů kůže bys obsadil do Kruana?

Měl jsem příležitost seznámit se s Denisou Pfauserovou, kterou produkce zvažuje pro jednu z rolí, to by určitě stálo za to.

A teď pár otázek ke scifi žánru. Na jakém scifi filmu jsi byl naposled v kině?

Naposledy jsem byl na Interstellaru, který mě hodně nadchnul silným příběhem. V první polovině filmu je dlouhá expozice na Zemi a druhá půlka to je jízda zlatého věku scifi!

Nejlepší scifi film všech dob, který si můžeš pouštět pořád?

Mám 2 favority: Total Recall a Blade runner.

Na čem jsi v poslední době pracoval a udělalo ti to radost?

Pominu-li Kruana, tak jsem hodně dlouho pracoval na artefaktu, který jsem zdědil po zesnulém bratranci, který pracoval na románu, ale zemřel dříve, než ho stačil dokončit. Dal to mé mamince a po dohodě s ní jsem to převzal a podařilo se mi vytvořit jednu povídku Stíny nad Prahou, která se dostala se do finále v literární soutěži Daidalos.

Propagační video k filmu Kruanova dobrodružství

 

Gratuluji k úspěchu, držím palce do další tvorby a děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!