David Šenk napsal scénář k novému českému fantastickému filmu Kruanova dobrodružství

Kultovní komiks Vlasty Tomana Kruanova dobrodružství ožívá. David Šenk napsal scénář a chystá se natáčení scifi filmu, který by měl potěšit statisíce fanoušků Kruana! Podpořte i vy tento unikátní projekt a staňte se fanoušky Kruana na Facebooku!

Rozhovor se scénáristou Davidem Šenkem

Co pro tebe znamená komiks Kruan?

S Kruanem jsem se seznámil někdy v 80. letech na stránkách speciálu ABC. Už jen samotná přebálka se mi vryla do paměti a odvažuji se tvrdit, že Kruan na zádech Kraba je něco jako ikona domácí fantastiky.

Jak jsi se dostal ke psaní scénáře?

Před pěti lety jsem se seznámil s Tomášem Krejčím, který mi nabídl, abych napsal knižní prequel k fantasy filmu Poslední z Aporveru, který právě připravoval. Je v tom háček, řekl mi tenkrát, film půjde brzy do kin a tu knížku potřebuji do dvou měsíců. Spal jsem tenkrát tak dvě hodiny denně a po dvou měsících mu předal Srdce Aporveru. Super, řekl mi, teď do dvou mesíců přepiš do knižní podoby i scénář. Když to bylo hotové, nabídnul mi, jestli bych se nechtěl poprat s komiksovou sérií o Žluté planetě od Vlasty Tomana a připravit scénář pro její filmové zpracování. Samozřejmě jsem chtěl.

Proč se podle tebe Kruan musí natočit?

Reprezentuje zajímavou část dějin fantastiky u nás. Na sci-fi komiksech v Ábíčku vyrostla nejméně jedna generace fanoušků a stálo by to rozhodně za to, uvidět ho v akci (nejen) na zádech Kraba.

Na co se fanoušci komiksu mohou v Kruanovi těšit?

Na Kraba a jeho setkání s domorodci, na vyhrocenou konfrontaci několika inteligentních ras na povrchu Žluté planety, na ďábelské Hor-tidy, na odvahu, intriky i romantiku.

Fotogalerie Natáčení Kruanova dobrodružství

Kdo by měl podle tebe hrát Kruana?

Produkce zvažuje Filipa Cíla, mně by se, a to je jen fantazie, líbil třeba Michael Dorn... před dvaceti lety.

Jakou sexy herečku oblečenou jen do cárů kůže bys obsadil do Kruana?

Měl jsem příležitost seznámit se s Denisou Pfauserovou, kterou produkce zvažuje pro jednu z rolí, to by určitě stálo za to.

A teď pár otázek ke scifi žánru. Na jakém scifi filmu jsi byl naposled v kině?

Naposledy jsem byl na Interstellaru, který mě hodně nadchnul silným příběhem. V první polovině filmu je dlouhá expozice na Zemi a druhá půlka to je jízda zlatého věku scifi!

Nejlepší scifi film všech dob, který si můžeš pouštět pořád?

Mám 2 favority: Total Recall a Blade runner.

Na čem jsi v poslední době pracoval a udělalo ti to radost?

Pominu-li Kruana, tak jsem hodně dlouho pracoval na artefaktu, který jsem zdědil po zesnulém bratranci, který pracoval na románu, ale zemřel dříve, než ho stačil dokončit. Dal to mé mamince a po dohodě s ní jsem to převzal a podařilo se mi vytvořit jednu povídku Stíny nad Prahou, která se dostala se do finále v literární soutěži Daidalos.

Propagační video k filmu Kruanova dobrodružství

 

Gratuluji k úspěchu, držím palce do další tvorby a děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru: Jan Vavřička (Google+). Kontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.

TIP!: Přečtěte si další zajímavé rozhovory s celebritami!

Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky
Vytváříme www stránky pro firmy i živnostníky