UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ben Cristovao je blázen do scifi

... a bude hrát ve sci-fi filmu!

Ben Cristovao

ÓČKO v rámci nového projektu živých vystoupení s názvem Party Ride Live přivezlo do plzeňského klubu Pantheon v sobotu 8. března talentovaného zpěváka Bena Cristovao za doprovodu tanečníků a DJ Abdu. Povídali jsme si s Benem o novém albu Made in Czechoslovakia, které právě vychází, ale také jsme probrali Benův oblíbený žánr - science fiction.

 

Ben Cristovao byl v roce 2009 finalistou talentové soutěže Česko Slovenská Superstar. V roce 2013 byl Ben Cristovao a jeho videoklip Bomby (režie Tomáš Kasal) nominován v kategorii videoklip roku v anketě Český slavík. Benovo 3. album má název Made in Czechoslovakia a je ke stažení na iTunes.

Baví tě scifi?

 

Baví mě strašně moc! Neuvěřitelně! Já jsem do toho blázen celý život. Od Star Treku přes Star Wars až k dalším úžasným věcem. Třeba nedávno jsme koukali s manažerem na původního Robocopa a bylo to pro mě neuvěřitelný.

 

A viděl jsi také nového Robocopa?

 

Ano, viděl, ale ten starší měl takové kouzlo a atmosféru.

 

Jaký je podle tebe nejlepší science fiction film vůbec?

 

První trilogie Star Wars. Myslím si, že to je nadčasové, že vzniknul kultovní film, na který se i v současnosti rádi podíváme. Myslím si, že Star Wars – kompletně celá trilogie - to, co Lukas vytvořil, je dědictví, které si budou lidi pouštět třeba ještě za sto let, za dvě stě let.

 

Co trilogie Matrix?

 

Strašně moc se mi to líbilo, ta myšlenka, ten nápad, ale v druhém dílu (Matrix Reloaded) je scéna, kde Neo bojuje s velkým množstvím agentů Smithů. Myslím si, že technologie té doby na vytvoření takové scény ještě nebyla dostačující. Je poznat přechod z hraného filmu do něčeho, co vypadá jako lepší počítačová hra a tenhle moment mě vytrhnul ze sledování děje. Matrix jednička je kultovní věc, ale ohledně Matrix Reloaded si myslím, že si autoři vzali moc velké sousto a díky technologickým limitům té doby nemohli svou vizi na 100 % naplnit. Jinak Matrix miluju, ať už jedničku, dvojku, trojku nebo Animatrix.

Bavilo tě hraní v TV seriálu? Chystáš další účinkování v nějakém filmovém projektu?

 

Bavilo mě to a chystáme teď krátký film s názvem Město a je to vlastně také scifi. Děj se odehrává v postapokalyptickém světě, kde jsou gladiátoři, kteří bojují v aréně za své město a zemi. Na světě už se konflikty neřeší pomocí válek. Lidé postavili velké arény, kde své konflikty řeší prostřednictvím svých šampiónů – gladiátorů. Na tenhle koncept se těším. (poznámka: Jedná se o krátký film ale stále především videoklip k písni Město. V hlavní roli Gladiátora bude přímo Ben a videoklip Město se bude natáčet o prázdninách)

 

 

 

 

 

Děkuji za rozhovor!

 


Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory si můžete přečíst na stránce slavné osobnosti