UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Nejkrásnější Dívka Šumavy Bára Povišerová je kmotrou scifi knížky Vostrá krása

Vítězkou osmého ročníku soutěže Dívka Šumavy se v roce 2013 stala nejmenší z finalistek, devatenáctiletá Barbora Povišerová z Českých Budějovic, která nejvíce zabodovala svojí volnou disciplínou, kdy v kombinaci baletní a gymnastické sestavy představila své téma Fantom Opery. Soutěž Dívka Šumavy se v roce 2014 transformovala a dnes je z ní mezinárodní soutěž ČESKO – SLOVENSKÁ MISS. Bára je kmotrou a podporovatelkou připravované knížky Vostrá krása a poskytla nám rozhovor, ve kterém vysvětluje, proč podporuje mezinárodní charitativní projekt plzeňského malíře Petra Šrédla a autora povídek Jana Vavřičky.

Fotogalerie: Barbora Povišerová

 

Proč jste se rozhodla podpořit projekt Vostrá krása?

Když jsem dostala nabídku, abych podpořila projekt Vostrá krása, tak jsem neváhala ani minutu. Myslím si, že v dnešní době je důležité nemyslet jen na sebe, ale pomoci i druhým. Tento projektmi přišel originální a jsem ráda, že mohu být jeho součástí.

Jaký máte vztah k fantazii?

Když jsem byla mladší, tak jsem četla všechny díly Harryho Pottera a celkově k fantazii mám vztah velmi kladný. S žánrem scifi jsem nepřišla zatím příliš do styku, ale věřím, že se to v budoucnu změní (smích).

Jak se vám líbí obrázky Petra Šrédla?

Obrázky od pana Šrédla se mi velice líbí. Myslím si, že každý si v nich najde to, co chce a že zdaleka nejde pouze o erotické obrázky, ale je v nich mnohem více.

Máte nějaký oblíbený originální obraz doma či v kanceláři?

Již 7 let společně se svojí mamkou pořádám charitativní Andělskou aukci pro českobudějovickou Arpidu. Tato akce spočívá v tom, že děti z centra Arpida malují v průběhu roku obrazy, které se potom v prosinci na Andělském večeru draží. Každý obraz má svého patrona z řad známých osobností a celkově se za těch 7 let vybralo pro Arpidu kolem 4 milionů. V loňském roce mi jeden zhostů daroval obraz, který si vydražil. Tento obraz je pro mě tím nejcennějším, který doma mám. Po každé, když ho vidím, tak si uvědomím, které hodnoty jsou v životě skutečně důležité.

Chcete být okolím raději vnímána jako hodná, zakřiknutá dívka nebo akční, vostrá holka?

Přála bych si být vnímána okolím přesně taková, jaká jsem. Myslím si, že jsem akční holka, která se nebojí projevit svůj názor. Rozhodně bych o sobě neřekla, že jsem zakřiknutá (smích).

Jakou knížku jste naposledy četla?

Když jsem byla mladší, tak jsem četla kolem 3 knih týdně. V poslední době na čtení nemám tolik času, kolik bych si představovala. Naposledy jsem četla knihu Papírová města od Johna Greena.

Kdy jste naposledy namalovala nějaký obrázek a co to bylo?

Vzhledem k tomu, že mám čtyři mladší sourozence, tak se malování moc neubráním. Nejčastěji maluji svým sestrám princezny (smích).

Kdyby bylo možné cestování v čase, kam byste se vydala?

Upřímně jsem šťastná, že žiju v této době, kdy máme kolem sebe spoustu vynálezů, které nám ulehčují život, ale lákalo by mě zkusit si třeba týden bez mobilního telefonu, elektřiny či automobilů kolem sebe.

Jaká je vaše vysněná dovolená? Už se vám tato snová varianta splnila?

Mým velkým snem je procestovat Asii a doufám, že se mi to brzy splní. I přes to si myslím, že není důležité kde jste, ale důležitější je s kým tam jste :-).

Z jakého posledního úspěšného projektu máte radost?

Poslední rok byl pro mě tím nejtěžším v životě a díky tomuto období jsem si uvědomila spoustu věcí. Od té doby mi dělají radost i maličkosti. Nejvíce si vážím však toho, že mám skvělou rodinu a přátele, studuji školu, která mě baví, mám dobrou práci a jsem zdravá.

Máte nějaký vzkaz pro autory projektu Vostrá krása?

Autorům projektu Vostrá krása bych chtěla složit velkou poklonu za to, jaký kus skvělé práce mají za sebou. Zároveň bych jim chtěla popřát, aby projekt měl velký úspěch a naplnil veškerá očekávání.

Co byste vzkázala lidem, kteří přijdou na stránku projektu a váhají, zda-li mají Vostrou krásu podpořit?

Myslím si, že projekt Vostrá krása je velmi originální a stojí za podporu. V dnešní uspěchané době každý hledí hlavně sám na sebe a to je velká škoda. Pojďme zkusti to změnit a zamyslet se i nad osudem druhých. Prvním krokem může být podpora projektu Vostrá krása. Děkuji!

Děkuji za rozhovor!

Autor rozhovoru: Jan VavřičkaKontakt do redakce scifi webu VANILI.cz.