UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Barbora Poláková má ráda Hvězdné války

Lenka Krobotová se ráda bojí u hororů

barbora poláková a lenka krobotová

Vzpomínka na filmový festival Finále Plzeň 2014

Letošní ročník festivalu Finále Plzeň navštívilo od 27. dubna do 3. května 10 853 diváků. Celkově festival nabídl 167 projekcí a doprovodných akcí. Filmový festival Finále Plzeň 2014 vyvrcholil slavnostním předáním cen na závěrečném galavečeru, který se konal v sobotu 3. května v budově Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. Na následné recepci v Měšťanské besedě jsem potkal dvě sympatické dámy a známé herečky Barboru Polákovou a Lenku Krobotovou. Využili jsem příležitosti a zeptal jsem se na několik otázek.  

Představte nám, prosím, váš poslední společný projekt.

Barbora Poláková: Je to divadelní představení, které hrajeme společně s Lenkou Krobotovou – KAFKA ´24. Představení je v Dejvickém divadle a režíroval ho Honza Mikulášek. Hraje tam s námi ještě Vašek Neužil, David Novotný, Hynek Čermák, paní Bendová a Pavel Šimčík, který se tu také někde pohybuje. A nás to všechny hrozně baví, máme se všichni strašně rádi a vždycky se na sebe těšíme.

Lenka Krobotová: Jedná se o svérázné ztvárnění posledního roku života Franze Kafky. Je to trochu něco jiného, než co se do té doby v divadle hrálo.

Můžete nám doporučit ještě nějaké jiné představení?

Lenka Krobotová: Já bych Vás ráda pozvala na filmový debut mého otce, který se rozjede od léta a jmenuje se Díra u Hanušovic. Je to s nadsázkou nazývané jako existencionální tragikomedie z prostředí zapadlé vesnice v Jeseníkách. Hraje tam celý dejvický soubor, který dělal Čtvrtou hvězdu. Je to sice zcela jiný pohled na věc, ale myslím si, že by to mohl být přitažlivý film.

Jak se Vám líbil tatínek v celovečerním filmu Okresní přebor?

Lenka Krobotová: Mně se líbil moc a hlavně se mi ten film líbil jako celek, ze kterého jsem byla moc mile překvapena. Předtím jsem sledovala seriál Okresní přebor a říkala jsem si, že je dobrý pro většinové publikum. Takže mě zajímalo, co může po seriálu samotný film nabídnout a film mi přišel daleko hlubší, než jsem čekala. Nebyla to povrchová zábava. Byla jsem na premiéře v Lucerně v Praze a poprvé jsem zažila, že lidé tleskali i během filmu, což je skoro neuvěřitelné.

Jaký žánr máte nejraději, když jdete do kina?

Lenka Krobotová: Mně se nejvíce líbí, když to vibruje na hraně tragikomedie, že se člověk baví, ale zároveň v něm tak příjemně mrazí. Člověk věří tomu, že je to vlastně smutná realita a zároveň se baví.

Barbora Poláková: Tak to řekla Lenka teda úplně přesně (smích).

Lenka Krobotová: A pak mě ještě baví britská a severská psychodramata – kriminální filmy, protože jsou naprosto skvěle udělané. Za všechny bych jmenovala dánský seriál Zločin a ten opravdu doporučuji, to vůbec neodejdete od obrazovky (smích).

Barbora Poláková videoklip Kráva

Téměř 4.000.000 shlédnutí!

Barbora Poláková miluje Pána prstenů

Předsedou festivalové poroty Finále Plzeň 2014 je Juraj Herz. Co vy a horory, bojíte se rády?

Barbora Poláková: Já horory nenávidím. Nechci navodit svému tělu takový ten stav, kdy se celá roztřesu, to úplně nesnáším, takže se tomu vyhýbám.

Lenka Krobotová: Mně to sice také nedělá dobře, ale na druhou stranu se bojím moc ráda. Opět jeden film za všechny – Kruh. U něj jsem se strašně bála, ale zároveň jsem od něj nemohla odejít.

Barbora Poláková: (smích) Já viděla asi prvních pět minut.

Lenka Krobotová: Když se rozsvítilo v sále, tak jsem měla pocit, že jsem úplně šedivá. A když jsem hrála jednu z hlavních ženských rolí ve filmu Juraje Herze Tma, tak to byl pro mě také úžasný zážitek. Poprvé jsem s ním hrála, když mi bylo 14, takže tady jsem si toho mnohem víc vážila a mám z toho dodnes velkou radost.

Juraj Herz před pár dny prohásil, že připravuje další napínavý trhák. Pan režisér říkal, že jeho filmy by měly být vždy založeny na reálných podkladech a neměly by obsahovat nadpřirozené, fantazijní prvky.

Barbora Poláková: No to je pro mě úplně nejhorší. To fantasy zvládnu daleko líp.

Co vás na žánru fantasy nebo science fiction baví?

Barbora Poláková: Já mám ráda Hvězdné války, ty mě fakt moc baví. Nebo Pán prstenů, toho úplně miluju. Obecně mám moc ráda takovéto pohádky, které jsou úplným protikladem hororů.

Lenka Krobotová: Já moc sci-fi neholduji, ale obdivuji, jak to někdo umí napsat. Sci-fi jsem četla naposledy na gymplu a uvědomuji si, že to může být třeba skvělý námět na film. Ale rozhodně je to velmi specifický žánr, o kterém je těžké psát.

Myslíte si, že je šance, aby se v Čechách natočil kvalitní fantasy film?

Barbora Poláková: Já si myslím, že v tomhle případě jsou zásadní finanční prostředky.

Lenka Krobotová: Já myslím, že Juraj Herz na to fakt má. A domnívám se, že finance jsou, ale spíš jde o to, jak kvalitní je scénář.

Báro, kdyby se točil další díl Pána prstenů, nechtěla byste si zahrát elfí princeznu?

Barbora Poláková: Chtěla a moc!

Lenka Krobotová: A já bych mohla být královna! (smích)

Foto s fanouškem

 

Děkuji za rozhovor!

 


Foto: Vanili

Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce osobnosti