UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Rozhovor s Bárou Zemanovou

Bára Zemanová

 

S rokerkou Bárou Zemanovou jsme se potkali v jedné plzeňské kavárně a hezky jsme si popovídali o scifi, studiu a o životě vůbec. Přečtěte si rozhovor s finalistkou 3. řady Česko hledá SupeStar, která se konala roku 2006. Bára se v TV soutěži probojovala na pěkné 4.místo ze všech 8.000 soutěžících! Bára Zemanová je vášnivá milovnice zvířátek (všech!) a renomovaná UFOLOŽKA, což se můžete dočíst také na stránkách pop-rockové kapely Bára Zemanová & BAND.

 

Jaký vztah má rockerka Bára Zemanová k fantazii a k žánru science fiction?

Můj vztah k žánru sci-fi je vcelku kladný. Mám osobně raději filmy než knihy, ale musím říct, že některé filosofické knihy, které teď čtu nejvíce kvůli škole, nejsou někdy od sci-fi úplně daleko (smích).

 

Jaký sci-fi film jste naposledy viděla a jak se vám líbil?

Viděla jsem jich více, ale nejvíc se mi asi líbil film Počátek (Inception), na kterém jsem byla v kině a pak jsem ho musela vidět ještě jednou. Je v něm úžasně vymyšlený svět podvědomí a snů, kam se hlavní hrdinové přepínají během děje.

 

Prozraďte nám, prosím, váš absolutně nejoblíbenější fantastický film.

Asi bych řekla právě film Počátek, ten se mi zatím ze všech sci-fi filmů líbil nejvíce (smích).

 

Jsou superhrdinové jako Superman, Spiderman nebo Batman sexy? Anebo jsou to pro vás jen podivní chlápci v maskách?

Nevím, čím to je, ale určitě jsou sexy. Jestli je to tím oblečkem je možné, ale spíš je to jejich hrdinskými rolemi a schopnostmi, které ve filmech mají. Obojí je skvělá kombinace (smích).

 

Jakou fantastickou knížku nebo povídku jste naposledy přečetla a jak se vám líbila?

Fantastické knihy moc často nečtu, naposledy si vzpomínám na základce na Hobita od Tolkiena a ta se mi samozřejmě líbila hodně.

 

)

 

Nepřipadají vám některé současné nejmodernější technologie jako sci-fi?

Myslím, že připadají skoro každému, je neuvěřitelné, kam se naše technika posunula. Člověk už se v dnešní době ztrácí v tom, co je realita a co není, což je podle mě občas škoda. Jsem spíše přírodní typ, takže mi trošku vadí, jak se člověk a naše technologie povyšují nad přírodu, ale bez některých by samozřejmě už v dnešní době žít nešlo.

 

Kdybyste měla poslušného klona, zaměstnala byste naklonovanou Báru č.2, aby za vás dělala nepříjemnou práci a vy jste si mohla více užívat volného času?

 

Kdyby to šlo, tak na 100%. Každý se rád vyhne nepříjemným povinnostem, ale doufám, že k tomu lidstvo nedospěje a že to zůstane opravdu jen v naší fantazii.

 

Chtěla byste si zahrát v akčním sci-fi filmu hlavní hrdinku? Potěšila by vás nabídka z Hollywoodu?

Určitě potěšila (smích) zahrát si nějakou sci-fi hrdinku by bylo lákavé a atraktivní.

 

Co vám v poslední době udělalo velkou radost?

Největší radost mi dělají fanoušci, když nás podporují na koncertech. Jezdíme každý rok speciální turné pro ústavy sociální péče a velkou radost mi udělalo, když celá jedna parta ze Zbůchu přijela na náš koncert do Plzeňského klubu, bylo to milé překvapení. A další radost byla, když se mi před rokem narodila nevlastní sestřička Betynka.

 

Jaké jsou vaše nejbližší plány do budoucna?

 

Plán číslo jedna je dodělat vysokou školu, pak se chystáme s klukama vydat třetí album a samozřejmě co nejvíce koncertovat (smích).

 

Co byste vzkázala fanoušků scifi a všem návštěvníkům portálu Vanili.cz?

Aby si dál užívali ve světě fantazie a aby někdy přišli načerpat energii na živý koncert (smích).

 

 

Děkuji za rozhovor!
Autor rozhovoru (otázky položil): Jan Vavřička

Poznámka redakce: další zajímavé rozhovory se slavnými a významnými lidmi si můžete přečíst na stránce celebrity