UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Ana Prodanova

Ana natáčí film o filmu Poslední z Aporveru (The Tower of Dreams)

Scénáristka, režisérka, producentka ... opravdová milovnice filmu

Proč jste natočila film o filmu Poslední z Aporveru?

Za prvé, vždy jsem chtěla natočit, jak vzniká film, protože chci divákům ukázat dlouhý a ohromně náročný proces vytvoření filmu. Poslední z Aporveru má dlouhý a velmi zajímavý příběh natáčení a výroby filmu, který již trvá déle než 10 let a sám o sobě je dobrodružstvím. Tento film nás přenese do zajímavého magického světa, ale emoce a těžké osudové zkoušky, kterými si prošli tvůrci filmu během natáčení a výroby filmu, jsou stejně zajímavé. Za druhé, opravdu ráda pracuji s Tomášem Krejčím a když mě požádal o spolupráci, řekla jsem bez váhání ANO. Tomáš je skutečný profesionál a nadaný umělec, takže práce s ním je vždy cennou zkušeností.

VIDEO: Jak se točil Aporver

Proč natáčíte film právě o filmu Poslední z Aporveru?

Věřím, že když diváci v kině vidí nějaký film (obvzlášť když jde o velký fantasy film), tak ve skutečnosti neví, kolik peněz film stál, kolik let vznikal scénář a jaké byly ambice autorů. Chci, aby diváci věděli, že tento film není jen další 3D popcornová zábava natočená za hodně peněz. Například nebyly použity žádné CGI triky, ale je použito 3000 ručně malovaných obrazů. Tato technika nebyla použita v českém filmu od 60.let. Poslední z Aporveru je jedním z Tomášovo největších projektů a riskoval mnoho, aby jej natočil a co je nejdůležitější - film je vytvořen se spoustou lásky a velkým odhodláním.

Kdy a kde budeme moci Váš film vidět?

Film bude zveřejněn online asi za měsíc a také bude distribuován s celovečerním filmem, pokud bude realizována například DVD verze.

Jste velký fanoušek filmu Poslední z Aporveru?

Ano. Film používá unikátní techniku, kterou jsem již zmínila a skutečně věřím, že se stane moderním kultovním filmem v České republice i v zahraničí. Myslím si, že film vypráví jednoduchý příběh velmi krásným způsobem. Myslím si, že filmové postavy jsou působivé a herci, kteří je ztvárnili, velmi dobře zvoleni... takže se moc těším na  premiéru! (smích)

Co ještě si myslíte o filmu Poslední z Aporveru?

Myslím si, že by ho mělo vidět hodně lidí, protože to je film, o kterém nikdy nemůžete říci "Promrhal jsem 2 hodiny života". Pocit, který při sledování filmu získáte, lze spíše vyjádřit slovy "Kéž bych se mohl přestěhovat na tuhle planetu!"

Máte ráda science fiction nebo fantasy filmy?

Musím ríci, že to není můj oblíbený žánr, ale ve všech žánrech dokáži najít filmy, které miluji, jako například “Star Wars”, “Harry Potter” nebo “The Lord of the Rings”. Vlastně patřím mezi lidi, kteří by chtěli studovat v Bradavicích (smích).

Jaké filmy jste již natočila?

Natočila jsem několik krátkých filmů, z nichž některé se promítaly na různých festivalech v Evropě. Například můj film “Katka”(2014) je o osamělé a zneužité paní a její příšerné oslavě narozenin. Natočila jsem film ve francouzštině “L’Ours”(2012), který je o herečce, která se zamiluje do svého hereckého kolegy ve hře Medvěd od Antona Čechova. Ve filmu “Aspects of coffee drinking”(2011) si mladá dáma povídá se svým strojem na kávu a prochází krizí, když se stoj rozbije.

Všechny tyto filmy jsem napsala, režírovala, stříhala a produkovala, protože všechny tyto odlišné filmové profese miluji a nemohu se jich vzdát (smích).

Jaké máte plány do budoucna? Budete opět točit nějaký film o filmu?

Mám v plánu spolurežírovat další krátký film, který právě píši. Bude o ženské posedlosti svým vztahem. Mám v úmyslu vytvořit film složený z příběhů na obdobné téma. Také bych ráda vytvořila knihu z mých fotografií a příběhů, které píši. Mám mnoho nápadů a velmi málo času - ale nikdy se nenudím (smích).

Pokud se naskytne příležitost, určitě bych natočila další film o filmu, protože je to vždycky hodně zábavy a vždy se naučím něco zajímavého.

Děkuji za rozhovor!

 

Autor rozhovoru a překladu: Jan Vavřička