UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Zdeňka Boušková

Zdeňka Boušková - fantasy obrazy

Talentovaná malířka krásných fantasy obrazů Zdeňka Boušková se narodila 25.2.1940. V roce 1958 ukončila studium na Vyšší průmyslové škole oděvní (obor návrhář – modelář). Následně pracovala jako módní návrhářka družstva. Od roku 1984 se v České televizi jako výtvarník realizátor podílela na tvorbě večerníčků pro děti. V té době přečetla Tolkienova Pána prstenů. Kniha byla pro ní tak inspirující, že zkusila ilustrace k fantasy literatuře.

 

Při prvních ilustracích k Pánovi prstenů použila techniku malby olejovými barvami na pauzovací papír, s použitím tužkou kreslených skic které podkládá pod pauzovací papír. Tuto techniku používá nejčastěji. Některé obálky jsou kombinací tužky a akrylových barev, vnitřní ilustrace většinou tužka nebo pero.

 

Děkujeme malířce Zdeňce Bouškové a jejímu synovi Františkovi za udělený souhlas a svolení použít krásné fantastické obrazy na VANILI.cz

Získané ceny a ocenění

  • cena v mezinárodní soutěži Ex Libris ke 100. výročí narození J.R.R. Tolkiena v italské Aostě (1992)
  • cena Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategorii “Nejlepší obálka“ za Lavondyss R. Holdstocka (1995)
  • cena „Nejlepší výtvarník“ (1996)
  • nominace na cenu Nejlepší výtvarník v letech 1997 až 2000.

Zdeňka Boušková nakreslila obálky k sériím románů R. Holdstocka, J. Moressyho, R.E. Feista, Ann Marstonové, Christophera Stasheffa, ke knihám A. Sapkovského, J. Velinského, J. Rečkové, k povídkám F. Vrbenské a jiné ( celkem asi 100 obálek).

Výstavy: Ostrava, 2x Šumperk, Brno, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav, Praha – knihkupectví Kratatit, sci-fi bar Najáda, 2x galerie Vltavín. Další informace můžete najít v publikaci v Kdo je kdo – osobnosti české současnosti.

Fantastické obrazy Zdeňky Bouškové