banner
banner

Zajímají vás recenze scifi, fantasy, mystery knih, filmů, komiksů anebo fantastických seriálů? Hledáte hodnocení nových knížek slavných osobností či právě uváděných filmů v kinech? Přečtěte si níže uvedené recenze a názory redaktorů magazínu Vanili.cz. Na těchto stránkách naleznete také hodnocení služeb a produktů, případně reportáže popisující zajímavé služby pro fanoušky žánru scifi a fantasy. V sekci RECENZE, kde se právě nacházíte, si můžete přečíst také komerční články, které přímo nesouvisí s fantasktní tématikou. V takových případech jde o placené PR články, které si můžete objednat na stránce inzerce.

03. 12. 2020
Důkladně vymodelovaná antologie českého hororu let 1903-1938 Fialoví ďábli, již sestavil Martin Jiroušek, má na vnitřní straně přebalu reprodukci plakátu s líbajícími se milenci v bílých rouškách. Reálné hrůzy světa ale horory v knize zachytily jen částečně.
08. 11. 2020
Jsou dinosauři pod světem, který známe, nebo přesněji řečeno pod Sibiří? Nejen tuto otázku si kladl dodnes v Rusku vzývaný geolog.
05. 11. 2020
Václav Dvořák, autor ryzí science fiction Písečníci a bludný asteroid (2018), chystá další projekt, tentokrát poněkud dramatičtějšího rázu. Jde o knihu „Já, Finis“, která je ze světa, odkud se „prostě a nejednoduše“ ztrácejí chlapci...
04. 11. 2020
Zakladatel science fiction Verne má v češtině další monografii, na které jsou nakonec nejpoutavější skvostné obrázky a faksimile rukopisů.
29. 10. 2020
František Kotleta vám s Legií ukáže, jak by to vypadalo, kdyby se Star Trek dostal do rukou Quentinu Tarrantinovi.
28. 10. 2020
Centrální impérium má problém. Jaký? To si povíme v recenzi, která se věnuje prvnímu dílu s názvem Hranice impéria.
13. 10. 2020
Trilogie Sunstone dokazuje, že komiks nemusí být nutně jen o opláštíkovaných hrdinech nahánějících padouchy po střechách.
17. 08. 2020
Stálice mezi českými casiny - Kajot - je mezi hráči známá především díky portfoliu výherních automatů, které vytváří. Věděli jste však, že kromě vlastních slotů nabízí ve svém online casinu také skvělé, a především pravidelné bonusy a soutěže?
03. 08. 2020
Ať už řešíte tuto otázku výběru správného zařízení pro sebe nebo své děti, tak nám určitě dáte za pravdu, že to není zcela jednoduché, pokud počítačům pořádně nerozumíte. Pokusíme se Vám ukázat jednoduchý návod a dát několik tipů na výhodné produkty.
29. 06. 2020
Když je venku horko, v autě se hodí mít funkční klimatizaci. Ovšem tento systém můžete potřebovat i během ostatních částí roku.
09. 06. 2020
Václav Malina je český malíř s geniálním citem pro barvu a krajinu. Současně umí skvěle psát. Aniž to loni kdo řádně postřehl, zveřejnil ve své nové knize i úžasnou prózu o muži, který trpěl „syndromem zimního spánku“ a pokusil se po čase oné letargie napravit vlastní život.
18. 05. 2020
Stínozem je vynikající fantasy Petera Strauba, která je podivuhodnou, děsuplnou a temnou předzvěstí Harry Pottera. Skvěle vykreslí dva spolužáky a nechá je putovat až k samému zdroji zla. Ten tentokrát čeká v lesích Vermontu a usmívá se jako hodný strýček a lektor.
23. 04. 2020
Jakub Ćwiek není našim čtenářům neznámý. Jeho quadrologie Lhář věnovaná bohu Lokimu si u nás své fanoušky našla. Nyní přichází rodák z polské Opole s první knihou nového cyklu a tou je Grimm City VLK!
Díky překladateli Robertu Pilchovi si můžete kromě recenze přečíst i rozhovor s autorem knihy.
08. 04. 2020
Vše začíná Jokerovou smrtí, jež rozpoutá sled nečekaných událostí a honem za pravdou. Pravdou, kdo Jokera zabil. Byl to netopýří muž anebo někdo jiný? Spousta otázek, ale žádné odpovědi, které by mohly vést k pachateli.
10. 03. 2020
Ani ti, co viděli film V hlavě, si nepředstaví obrovskou komplexnost světa uvnitř mozku J. R. R. Tolkiena. Tento VESMÍR legend se počal rozrůstat už uprostřed první světové války (1916) a Hobit či Pán prstenů jsou podstatnými, ale jen jeho součástmi. Jedněmi z mnoha. Další zůstaly rozpracovány, mnoho také Tolkien průběžně měnil. Po jeho smrti naštěstí obětavě zapracoval jeho talentovaný syn Christopher.

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem