banner
banner

Zajímají vás recenze scifi, fantasy, mystery knih, filmů, komiksů anebo fantastických seriálů? Hledáte hodnocení nových žánrových knížek či právě uváděných filmů v kinech? Přečtěte si níže uvedené recenze a názory redaktorů magazínu Vanili.cz. Na těchto stránkách naleznete také hodnocení služeb a produktů, případně reportáže popisující zajímavé služby pro fanoušky žánru scifi a fantasy. V sekci RECENZE, kde se právě nacházíte, si můžete přečíst také komerční články, které přímo nesouvisí s fantasktní tématikou. V takových případech jde o placené PR články, které si můžete objednat na stránce inzerce.

29. 06. 2020
Když je venku horko, v autě se hodí mít funkční klimatizaci. Ovšem tento systém můžete potřebovat i během ostatních částí roku.
09. 06. 2020
Václav Malina je český malíř s geniálním citem pro barvu a krajinu. Současně umí skvěle psát. Aniž to loni kdo řádně postřehl, zveřejnil ve své nové knize i úžasnou prózu o muži, který trpěl „syndromem zimního spánku“ a pokusil se po čase oné letargie napravit vlastní život.
18. 05. 2020
Stínozem je vynikající fantasy Petera Strauba, která je podivuhodnou, děsuplnou a temnou předzvěstí Harry Pottera. Skvěle vykreslí dva spolužáky a nechá je putovat až k samému zdroji zla. Ten tentokrát čeká v lesích Vermontu a usmívá se jako hodný strýček a lektor.
23. 04. 2020
Jakub Ćwiek není našim čtenářům neznámý. Jeho quadrologie Lhář věnovaná bohu Lokimu si u nás své fanoušky našla. Nyní přichází rodák z polské Opole s první knihou nového cyklu a tou je Grimm City VLK!
Díky překladateli Robertu Pilchovi si můžete kromě recenze přečíst i rozhovor s autorem knihy.
08. 04. 2020
Vše začíná Jokerovou smrtí, jež rozpoutá sled nečekaných událostí a honem za pravdou. Pravdou, kdo Jokera zabil. Byl to netopýří muž anebo někdo jiný? Spousta otázek, ale žádné odpovědi, které by mohly vést k pachateli.
14. 03. 2020
Ihned při přečtení anotace knihy Hladový národ čtenáře napadne – je skutečně nutné, aby Hitlerovo Německo bylo ve svých praktikách ještě krutější? Možná ne. Nicméně Vendula Brunhoferová poskytla ve své alternativní historii strašákům 2. světové války ještě nadpřirozené spojence - okřídlené krvelačné upíry. Otevřením magických bran se ale na Zemi začali vyskytovat také vlkodlaci nebo třeba andělé. A to teprve začne ten správný cirkus!
10. 03. 2020
Ani ti, co viděli film V hlavě, si nepředstaví obrovskou komplexnost světa uvnitř mozku J. R. R. Tolkiena. Tento VESMÍR legend se počal rozrůstat už uprostřed první světové války (1916) a Hobit či Pán prstenů jsou podstatnými, ale jen jeho součástmi. Jedněmi z mnoha. Další zůstaly rozpracovány, mnoho také Tolkien průběžně měnil. Po jeho smrti naštěstí obětavě zapracoval jeho talentovaný syn Christopher.
06. 06. 2019
Země je zničená nukleární bombou a její obyvatelé byli nuceni se ukrýt na Měsíci, ale i ten začíná vypovídat službu a rozpadá se. A proto se musí hlavní hrdinové vydat hledat Svatý grál, aby se zachránili. Jenže jim v cestě stojí ještěří rasa, která vypadá napůl jako lidi.

Zveřejněte PR článek na online magazínu Vanili.cz!

Popkulturní magazín provozujeme již od roku 2006.

Mám zájem