UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

LIFE - Život z té lepší stránky ber

LIFE - Život z té lepší stránky ber
23.03.2017

Recenze kvalitního orbitálního kinopočinu, jenž k nám spadl rovnou z Marsu

Nový sci-fi snímek LIFE je jakousi koncentrací těch nejlepších filmových prvků, jež se nám vždy u takových příběhů líbily. Promíchané, protřepané a s geneticky upravenou olivkou navrch.
 
UŽ JE TADY ZAS!
LIFE, a tím nemyslím časopis, nás zavede na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, v nepříliš vzdálené budoucnosti, kde si brzy potykáme s partičkou odvážných Pozemšťanů, kterým se v prvních minutách podaří zachytit havarovaný modul, jenž s sebou nese vzorek půdy z nedalekého Marsu. Vzorek souhrou náhod a bizarních prvků vědecké fikce obsahuje v sobě živou buňku!
A dál už to může znít jako anekdota. Znáte to: přijde Japonec, Ruska, Angličanka a dva Američani na vesmírnou stanici a tam… Jenže úsměv ztuhne na jinak sardonicky vychechtané tváři, jakmile zjistíme, že se z té zachráněné lupy kvapem stane něco horšího, než je vitamínová tobolka Marťánků a začne to dělat machry na posádku. A to dosti nevybíravými způsoby. Jednoho porazí v páce, že by i starý Sly mrkal na drát, jinému provede natolik důkladnou kolonoskopii, až by jeden brečel soucitem. A dál bych už raději ani nic neprozrazoval.
 
NOČNÍ MŮRA KREACIONISTŮ A PASTVA PRO OČI PRAVÉHO SCIFISTY
Pokud si někdo z vás dovede představit Aliena v Gravitaci, co představit, má z toho lucidní snění a věčně mokrou peřinu, bude nyní přinejmenším nadšeně tleskat na celé kino, dokud jej nevyvedou nasrané biletářky.
A to se raději nebudu rozepisovat o vskutku četných scénách, kdy se vám napětím začne tajit dech natolik, až bude úplně tajný.
Dovolil bych si námitkovat snad jen zvolený název filmu. Dlouho jsem se totiž bránil představě, že bych se krmil popcornem u dokumentární podívané z produkce Nejšnl džeografik. Kdepak. LIFE mě po počátečních zívačkách ani na minutu nenechal vydechnout, což málem vyvolalo pozdvižení, zda se již nedávím výše zmíněným popcornem. Ale, za prvé – nežeru polystyrén, a za druhé, utekl jsem do jiné řady a film v klidu dokoukal. Rád bych vám prozradil konec, je jedním slovem vynikající, ale raději budu doufat, že si to každý sám a každá sama bude chtít omakat po svém. Za sebe mohu říci, že se to zatraceně vyplatí. Po kosmodobrodružství z naší orbity už byl docela absťák a tohle je lepší, než nikotinová náplast na depilovanou řiť.
 
9/10
Pokusným kinokrálíkem byl Michal Březina
 
Informace o filmu
LIFE/ŽIVOT
USA – 103 min 60 sekund
Žánr: čistokrevné sci-fi s příměsí hororu
Režie: Daniel Espinosa
Hrají: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds, Hirojuki Sanada,
Premiéra ČR: 23. 3. 2017Kam dál?

Přečtěte si další zajímavosti, originální články a objevte zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.