UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

UNIWEB s.r.o. vám vytvoří www stránky na míru

Reklama

Žádná chvíle není poslední s Petrem Hetešou

Žádná chvíle není poslední s Petrem Hetešou
12.09.2018

Drzý ctitel Jacka Danielse, Camelek a hezkých holek se živí likvidováním elektronické pozůstalosti.

Luc Degardin je jedním z těch sympaťáků, kteří žijí v Baltimore blízké budoucnosti a vždy se namočí do nějakého průšvihu, z kterého se pak musí pracně vysekávat. Drzý ctitel Jacka Danielse, Camelek a hezkých holek se živí likvidováním elektronické pozůstalosti.

Jak to funguje? Když vám umře manžel, manželka, nebo tchýně, vy si zavoláte Luca. Ten se dostane do e-mailové pošty, zjistí všechny e-mailové adresy, které váš drahý zesnulý používal, prokouše se do všech sociální sítí a diskusních fór, jichž byl členem a obešle všechny kontakty oznámením o úmrtí majitele počítače. Že občas vyplave na povrch nějaký ten kostlivec schovaný ve skříni či pod postelí není výjimkou.

Jenže při likvidování pozůstalosti po profesorovi, který se zabýval biologickými neuronovými nanosystémy, na Luca vyskočí kostlivec který je pěkně živý. Díky invazivnímu softwaru, který posedne jeho mobil, se tak náš hrdina musí utkat s něčím, co připomíná záhadnou sektu vedenou buď šíleným vědcem, či ještě šílenějším mimozemšťanem.

Naštěstí je náš hrdina nejen veteránem z Afghánistánu, ale zároveň externím spolupracovníkem FBI, takže o palebnou i jinou podporu nemá nouzi.

Vypuklo něco, co připomíná šílený LARP, v němž jde nejen o detektivní pátrání, ale především o život.

Nakladatelství Brokilon nás vždy jednou za rok oblaží knihou, která potěší věrné fanoušky Petra Heteši. A co mohou čekat ti, kterým jeho jméno zatím nic neříká?

Akční jízdu s neotřelým námětem a sympatickým hrdinou. To především.

Ale také skvělou gradaci příběhu, svérázný humor a několik vtipných vedlejších postav.  Zajímavostí, kterou oceňuji je, že Hetešův hrdina sice trousí popkulturní hlášky, ale ne jako na běžícím pásu. Naopak jako ctitel oldschool rockových kapel nás autor seznamuje se slušnou škálou desek, které stojí za to si sehnat a poslechnout. Jedinou vadou na kráse by mohl snad být jen závěr knihy. Ten je na můj vkus až příliš otevřený.

Žádná chvíle není poslední, nepatří mezi autorovy nejlepší romány, ale jako iniciační kniha pro potencionální nové čtenáře je absolutně postačující. A ti skalní? Ti si zase budou chrochtat blahem jako v posledních letech vždy.
70% Jan Procházka

Vydáno:  Brokilon
1. vydání originálu: 2018
Počet stran:  444
Autor obálky: Lukáš Tuma
Vazba knihy:  měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7456-410-9Kam dál?

Objevte atraktivní svět celebrit, přečtěte si články o erotice a intimitě anebo si přečtěte další originální články a zábavné kuriozity na stránce zajímavé zprávy. Baví vás thrillery a napínavé akční filmy? Ty nejlepší kousky jsou pro vás připraveny na stránce scifi filmy.